پایان سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین

۰۵ اسفند ۱۳۹۴ | ۲۳:۵۲ کد : ۲۲۴۹۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۵۲
مراسم اختتامیه سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در مراسم اختتامیه سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین آقایان کن ایچیرو هیسادا از دانشگاه تسوکوبا ژاپن(پیشینه زمین‌شناسی سایت تپه سنگ چخماق (لایه فرهنگ نوسنگی)، ریچارد واکر از دانشگاه اکسفورد انگلستان (زمینلرزه‌های حاصل از گسلش تراستی از منظر زمین‌شناسی و ژئودزی)، آندره زانچی از دانشگاه میلان ایتالیا (ثبت همگرایی ضمنی سیمیرین در ناحیه آق دربند، شمال شرق ایران)، برند زولیتسکا از دانشگاه برمن آلمان(رسوبات سالچینه‌ای و اهمیت آب و هوا و محیط تشکیل آنها)، هانس زوجر از دانشگاه تکنولوژی گراس اتریش(ابزارهای راهنما در غارها و حفرات کارستی)، حمید نظری پژوهشکده علوم زمین(نقش کاربرد دستورالعمل‌ها در ارزیابی مخاطرات)، مسیب سبزه‌ای سازمان زمین‌شناسی ایران(ماگمای کوماتیتی، نقش آن در ساخت ماگماتیک سکانس‌های افیولیتی-بخشی از افیولیت‌های ایران) به ارائه سخنرانی پرداختند.

در ادامه  معرفی و تقدیر از عکس برتر، کتاب و ترجمه برتر، نقشه زمین‌شناسی سال،  همچون سال‌های گذشته، در سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین برگزار شد.


بر همین اساس، به ترتیب کتاب‌های درآمدی بر فرایندهای کانسنگ‌سازی (سعید علیرضایی)، مبانی هیدروژئوشیمی(امیر صابری نصر، حمید دشتی و نینا محمودی)، زمین‌شناسی نفت غیرمتعارف (محمدرضا کمالی، آزاده امیدوار، سعید اسکندری)  به عنوان برترین‌های اول تا سوم بخش ترجمه کتاب معرفی شدند.

و کتاب حقایق زمین با ترجمه خانم ها نازنین بدری کللو و مریم شعاعی در بخش ترجمه نیز مورد تقدیر قرار گرفت.


همچنین، کتاب‌های زمین‌شناسی کواترنری آبرفت‌های ایران اثر حسین حسین خان‌ناظر، پتروگرافی و پتروژئوگرافی-مبانی پتروگرافی و روش‌های مطالعه نوشته حبیب‌اله قاسمی، کارمیدانی با تصاویر ماهواره‌ای و عکس‌های هوایی نوشته مجید هاشمی تنگستانی و محمدحسن طیبی و اصول و کاربرد کانی‌شناسی اثر حسن میرنژاد و فاطمه زعیم‌نیا به ترتیب به عنوان برترین‌های بخش تالیف کتاب معرفی شدند.


از  تهیه‌کنندگان نقشه‌های زمین‌شناسی ملی نیز تقدیر به عمل آمده که آقایان و خانم‌ها امید اردبیلی (همسان‌سازی نقشه‌های زمین‌شناسی در مقیاس یکصدهزارم)، رامین ارفع‌نیا ( تهیه نقشه‌ زمین‌شناسی در مقیاس یکصدهزارم یکپارچه استان اصفهان)، فرهاد انصاری (چاپ نقشه‌های زمین‌شناسی مهندسی)، عذرا حسنلو (تهیه بانک اطلاعات لرزه‌خیزی کشورهای عضو اکو)، رضا سلامتی (ارزیابی کتاب‌ها و نقشه‌های زمین‌شناسی)، امیر شمشکی (تهیه نقشه پهنه‌بندی خطر سیلاب کشور) و فرخ قائمی (برداشت و تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی شمال خاوری کشور) موفق به دریافت لوح تقدیر در این بخش شدند.


همچنین نقشه‌های زمین‌شناسی آقایان رضا کهنسال( نقشه بیزه)، ناصر نعیمی قصابان(نقشه درونه)، محمد فریدی و علی‌اکبر خدابنده (نقشه کرگه) در مقیاس یک بیست‌پنج‌هزارم موفق به کسب رتبه اول تا سوم و دریافت لوح تقدیر از سوی سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین شدند.


انجمن علمی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی پنجمین مسابقه عکس زمین را در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار کرد و پس از بررسی عکس‌های ارسالی به دبیرخانه به عکس‌های "زمین‌ برای همه-لانه‌سازی در ایندریت سازند گچساران" (سعید افسری‌فرد)، غار چال‌نخجیر دلیجان(رحمان عباس‌پور) و تپه‌های مارنی (پرستو عطرسائی) جوایزی به عنوان عکس‌ای اول تا سوم اهدا شد.


در ادامه دیپلم افتخار برای بهترین عکس‌ها به آقایان رضا جمالی، عباس توسلی، محمود مسعودی، محمد کرمی و خانم مریم مصباحی اعصا شد.


عکس‌های خانم‌ها و آقایان جواد درویشی خاتونی، مرضیه خلخالی، سیامک محمودی سیوند، رسول فردوسی، شاهین رحیمی‌فر، بهمن رحیم‌زاده و حامد نوروزی نیز به عنوان پذیرفته‌شدگان نمایشگاه عکس معرفی شدند.

همچنین آقای حیات‌الله دورانی لوح تقدیر فدراسیون غارنوری پاکستان را به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اهدا کرد.


کلید واژه ها: تهران


نظر شما :