فرصت‌های همکاری ایران و فنلاند در حوزه زمین‌شناسی و معدن

۱۱ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۸:۰۹ کد : ۲۲۵۰۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۲۸
فرصت‌های همکاری ایران و فنلاند در حوزه زمین‌شناسی و معدن صبح امروز در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور...
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، کیمو تیلیکاینن وزیر محیط زیست و کشاورزی جمهوری فنلاند، هاری کمراینن سفیر و فلیپ اشمیت رییس سازمان زمین‌شناسی به همراه جمعی از فعالان بخش محیط‌زیست و زمین‌شناسی این کشور ضمن حضور در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از نزدیک با فعالیت‌های جاری در این مجموعه آشنا شدند و به بحث و بررسی پیرامون زمینه‌های همکاری مشترک دوطرف در بخش علوم‎‌زمین پرداختند.
بر اساس این گزارش، دو طرف ضمن بررسی توانمندی‌های موجود، نسبت به تعمیق روابط در بخش توسعه بانک اطلاعات علوم‌زمین، فرآوری موادمعدنی، اکتشاف آب‌های عمیق، ژئوفیزیک هوایی و همکاری سه جانبه به‌منظور آموزش سطح علمی و فنی کارشناسان کشور افغانستان تاکید کردند.
گفتنی‌ست، این هیات که چندی پیش به منظور حضور در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست به ایران سفر کردند، موفق به امضای نخستین سند رسمی همکاری محیط زیستی دوجانبه بین دو کشور شدند.
شایان ذکر است، دوطرف در حال بررسی محورهای همکاری فیمابین به منظور توسعه زمینه‌های مناسبات زمین‌شناسی ایران و فنلاند و تنظیم تفاهم‌نامه همکاری بین‌المللی در زمینه‌های یاد شده هستند که امید می‌رود این گفتگوهای تخصصی، همکاری و تبادل تجربیات سازمان‌های ذی‌ربط در دو کشور را نیز تسهیل کند.
خبر مرضیه کاظمی

عکس مریم‌السادات میرآفتاب

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :