پیام نوروزی رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

۱۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۸:۲۱ کد : ۲۲۵۰۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۰۹
واژه " نوروز" یادآور دگرگونی بی‌بدیل طبیعت در جسم و جان زمین و زمینیان است نسیمی که بهار با خود به ارمغان می‌آورد، مهر و طراوت را برای آدمیانی که در گردش زمان...

زکوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی

از این باد ار مددخواهی چراغ دل برافروزی

واژه‌ی "نوروز" یادآور دگرگونی بی‌بدیل طبیعت در جسم و جان زمین و زمینیان است. نسیمی که بهار با خود به ارمغان می‌آورد، مهر و طراوت را برای آدمیانی که در گردش زمان غبار خستگی و بی‌مهری‌های روزگار بر پیکرشان نشسته را مِی‌زداید و مهری زیبا و روحی پرطراوت بر وجودشان می‌نشاند .

فرا رسیدن این بهارخجسته را به مردمان نیک سیرت و پاک سرشت ایران زمین تبریک و شادباش گفته و از درگاه پروردگار مهربان، سالی سرشار از سلامتی، بهروزی و پیروزی برای همگان خواستارم.

بزرگ دادار روزگار را سپاس باید که این میهن را در مسیر لطف و مهرخود قرار داده و خواهد داد و  باشد تا مردم این سرزمین همواره مورد عنایت و لطف ایزد منان قرار گیرند .

در سالی که گذشت فعالیت‌های مرتبط با علوم‌زمین با وجود محدودیت‌ها و تنگناهای گوناگون به موفقیت‌های خوب و اثرگذاری در کشور دست یافت. انجام طرح‌های مختلف اکتشاف منابع و کانسارهای معدنی در عمق  زمین و در پهنه‌های پرپتانسیل معدنی کشور، انجام مطالعات در زمینه بحران منابع آب و ارائه راهکارها و کشف منابع آبی جدید و همچنین مطالعات گسترده در خصوص مخاطرات زمین و ریزگردها و راهکارهای مقابله با آن از جمله اقدامات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در سال 1394 بود.

شروع تعاملات نوین علمی در سطح بین‌المللی و امضای چندین سند و توافق‌نامه همکاری با کشورهای جهان به منظور پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بخش معادن در دوره پساتحریم و اکتشاف ذخایر جدید معدنی از دیگر موارد انجام شده توسط متخصصان پرتلاش این سازمان بود .

شایسته است تا از کوشش‌ها و تلاش‌های همکاران و متخصصان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و همچنین معدنکاران، دانشگاهیان، مهندسان و محققان سخت کوشی که سودایی جز پیشرفت ایران زمین در سر ندارند و همواره در راه اعتلای جایگاه بخش معدن و فعالیت‌های معدنی در اقتصاد ملی کوشش می‌نمایند تقدیر و سپاسگزاری نموده و توفیقات ایشان را در سال جدید از درگاه پروردگار منان خواستار باشم.

امید است با شروع بهار نو و فرارسیدن فصل تحول و نشاط، باردیگر فرصت کار و عمل در عرصه رونق بخشی به فعالیت‌ها و انجام طرح‌ها و پروژه‌های تاثیرگذار در بخش علوم زمین و معدن کشور فراهم آید که بی‌شک به رونق اقتصادی و اشتغال فزاینده در سطح کشور مبدل خواهد شد.

محمدتقی کره‌ای

نوروز یکهزار و سیصد و نود و پنج خورشیدی


کلید واژه ها: تهران


نظر شما :