موزه علوم زمین مشهد برگزیده کشوری شد

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۶:۲۷ کد : ۲۲۵۲۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۶۷۷
موزه علوم زمین مشهد در سومین سال پیاپی، توسط کمیته ملی موزه‌های ایران در سال 1394 بعنوان موزه برگزیده سال انتخاب و معرفی...
موزه علوم زمین مشهد برگزیده کشوری شد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، موزه علوم زمین مشهد در سومین سال پیاپی، توسط کمیته ملی موزه‌های ایران ( ایکوم ایران) در سال 1394 بعنوان موزه برگزیده سال انتخاب و معرفی شد.
دکتر جعفر طاهری مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال‌شرق گفت: موزه علوم‌زمین این اداره‌کل در مشهد بر اساس رای هیئت داوران کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) در سال 1394 به دلیل فعالیت‌های مطلوب در زمینه‌های «پژوهش» و نیز «نگهداری و حفاظت» به عنوان موزه برگزیده سال انتخاب شده است.
به گفته وی، با توجه به فعالیت‌های مستمر کارشناسان این اداره‌کل در سال‌های 93 و 92 نیز موزه علوم‌زمین مشهد در سایر زمینه‌ها توسط ایکوم موفق به دریافت لوح تقدیر شده و در سومین سال پیاپی آرای هیئت داوران این کمیته و  با بررسی جوانب مختلف فعالیت‌های موزه، این انتخاب را انجام داده است.
یادآور می‌شود؛ موزه علوم زمین مشهد در انتهای خیابان سرافرازان 18 و در محل اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق سالانه پذیرای بیش از 8 هزار دانشجو، دانش‌آموز و سایر اقشار مختلف مردم است که با مراجعه به این موزه از جاذبه‌های زمین‌شناسی و معدن و 2500 نمونه سنگ، کانی و فسیل را که به‌صورت علمی و سیستماتیک طبقه‌بندی و به نمایش گذاشته شده، دیدن می‌کنند.
این در حالی است که با راه‌اندازی پارک موزه علوم‌زمین حجم قابل توجهی از نمونه‌های خزانه سیستماتیک موجود (بالغ بر ده‌ها هزار نمونه) امکان نمایش و عرضه به مشتاقان این رشته از علوم پایه و گردشگران جاذبه‌های علمی فراهم می‌شود.
گفتنی‌ست؛ در صورت تامین اعتبارات لازم فاز تکمیلی این موزه راه‌اندازی خواهد شد که نخستین پارک موزه علوم زمین کشور خواهد بود. در این پارک موزه نمایش جاذبه‌های مختلف زمین‌شناسی و معدنی در پارک‌های تخصصی و سالن‌های نمایش و نیز تونل معدنی برای علاقه‌مندان فراهم خواهد شد.


یادآور می‌شود علاقه‌مندان می‌توانند اخبار تولید شده در روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور را در کانال رسمی این سازمان به آدرس irangsi@ مشاهده نمایند
 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :