دوره کارآموزی دانشجویان زمین‌شناسی دانشگاه پلی‌تکنیک کابل افغانستان برگزار شد

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۲۰:۴۲ کد : ۲۲۵۵۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۵۷
دوره کارآموزی دانشجویان زمین‌شناسی دانشگاه پلی‌تکنیک کابل افغانستان به همت اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق ...
دوره کارآموزی دانشجویان زمین‌شناسی دانشگاه پلی‌تکنیک کابل افغانستان برگزار شد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در چارچوب یادداشت تفاهم‌ همکاری که چندی پیش بین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران و سازمان زمین‌شناسی افغانستان (AGS) و موسسه همکاری‌های مشترک فنی آلمان (GIZ) امضا شد، دوره کارآموزی برای 12 نفر از دانشجویان زمین‌شناسی دانشگاه پلی‌تکنیک کابل در اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق برگزار شد.

بر اساس این گزارش، دکتر جعفر طاهری مدیرکل در خصوص برگزاری دوره‌ها گفت: این دوره‌های آموزشی که طی ۴ هفته تدوین شده به مباحث نظری، فعالیت‌های عملی و عملیات صحرایی می‌پردازد که برگزاری آن را مربیان و استادان مجرب از سازمان زمینشناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و مرکز مشهد برعهده دارند.

همچنین مهندس رکنی دبیر اجرایی این دوره افزود: مراحل پذیرش، اسکان و هماهنگی‌های لازم در خصوص این دوره در زمان مقرر انجام شده و مراسم افتتاحیه با دعوت از میهمانانی از نمایندگی وزارت خارجه در منطقه شمال شرق کشور و رایزن فرهنگی کنسولگری افغانستان در مشهد در محل آمفی‌تاتر  اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق برگزار  شد.

یادآور می‌شود؛ چندی پیش مناسبات ایران و افغانستان در بخش زمین‌شناسی و معدنی با امضای یادداشت تفاهم‌ 3 جانبه همکاری میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران و سازمان زمین‌شناسی افغانستان و همچنین موسسه همکاری‌های مشترک فنی آلمان توسعه یافت.

این یادداشت تفاهم همکاری به منظور انجام دوره آموزشی و پی‌گیری انجام همکاری‌های علمی و فنی در زمینه علوم‌زمین به امضای نمایندگان سازمان زمین‌شناسی افغانستان، موسسه همکاری‌های مشترک فنی آلمان و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران رسیده است.


نظر شما :