اکتشاف با ارزش‌ترین ذخائر استراتژیک معدنی در استان اصفهان

۱۶ مهر ۱۳۸۴ | ۰۶:۱۹ کد : ۲۲۵۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۰۸
کانسار پلی متال واقع درچاه پلنگ جنوبی شهرستان انارک از توابع استان اصفهان، یکی از با ارزشترین ذخائر معدنی در کانی‌سازی مس، طلا و تنگستن ...

کانسار پلی متال واقع درچاه پلنگ جنوبی شهرستان انارک از توابع استان اصفهان، یکی از با ارزشترین ذخائر معدنی در کانی‌سازی مس، طلا و تنگستن بشمار می‌رود که به لحاظ صرفه اقتصادی، ارز‌آوری بسیار بالایی به همراه دارد.
   به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، حجت جهانگیری مجری طرح سراسری اکتشافات قلع و تنگستن کشور با بیان این مطلب افزود: معدن متروکه و کانساز پلی‌متال چاه پلنگ جنوبی، در شصت و هشت کیلومتری جنوب شرق انارک از توابع شهرستان انارک استان اصفهان قرار دارد که به لحاظ پتانسیل طلا، مس و تنگستن بسیار غنی است.
   وی گفت: در سال 1378 بمنظور بازیابی و شناخت کانسارهای متروکه و اندیس‌های موجود در پهنه ایران مرکزی شرکت ملی مس ایران با مشارکت شرکت توسعه علوم معادن شهرستان نائین عملیات بازیابی و اکتشافات مقدماتی این معدن را آغاز کردند و بدنبال آن طرح اکتشاف سراسری در حال حاضر که تنها متولی امر اکتشاف قلع و تنگستن در کشور است مسئولیت انجام مطالعات بعدی را به روی این منطقه بر عهده گرفت.
   وی ادامه داد: بمنظور شناسایی وضعیت کانی سازی در اعماق و طراحی برنامه‌های اکتشافی معادن، در آینده چند گمانه دیگر در محدوده این معدن حفر خواهد شد چرا که با توجه به عیارهای بدست آمده و وضعیت ذخائر آن ، ادامه عملیات اکتشافی ضروری بنظر می‌رسد.
 
خبرگزاری فارس

کلید واژه ها: اصفهان


نظر شما :