همراهی مدیریت زمین‌شناسی گیلان برای یافتن موقعیت بالگرد حادثه‌دیده در دریای خزر

۱۷ آذر ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۲ کد : ۲۲۶۱۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۱۲
کارشناسان ژئوفیزیک دریایی مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی مرکز گیلان به یاری تیم تجسس برای یافتن موقعیت بالگرد نفت خزر...
همراهی مدیریت زمین‌شناسی گیلان برای یافتن موقعیت بالگرد حادثه‌دیده در دریای خزر

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، کارشناسان ژئوفیزیک دریایی مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی مرکز گیلان به یاری تیم تجسس برای یافتن موقعیت بالگرد نفت خزر و پیکر جان ‌باختگان این حادثه شتافتند.

بر اساس این گزارش، چند روز پس از حادثه دلخراش سقوط بالگرد نفت خزر و جان‌باختن پنج سرنشین آن در دریای‌خزر می‌گذرد و این در حالیست که هنوز اجساد دو تن از قربانیان این حادثه کشف نشده‌ است و تلاش‌‌ها برای یافتن آنها همچنان ادامه داد.

پیرو تفاهم‌نامه‌ای که به‌منظور تبادل و بهره‌مندی از خدمات تخصص‌های علمی، آموزشی و پژوهشی که اول آذر ماه امسال میان اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان و شرکت نفت خزر منعقد شد، کارشناسان ژئوفیزیک دریایی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به همراه تیم تجسس، جستجوی خود را برای یافتن لاشه بالگرد و پیکر سرنشینان آن آغاز کردند که تاکنون موفق به یافتن موقعیت لاشه بالگرد در اعماق دریا شده‌اند.

شایان ذکر است، این بخش از تجسس با همکاری کارشناسان بخش ژئوفیزیک دریایی مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان با نظارت و هدایت دفتر مدیریت زمین‌شناسی دریایی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و همکاری تجهیزاتی و کارشناسی سازمان نقشه‌برداری کشور انجام شد.

یادآور می‌شود، هفتم آذر یک فروند بالگرد MI17 نیروی هوافضای سپاه که در اختیار شرکت نفت خزر بود، برای امدادرسانی به یکی از کارکنان این شرکت که دچار عارضه قلبی شده بود به سکوی نیمه شناور امیرکبیر واقع در 20 کیلومتری بندر امیرآباد استان مازندران اعزام شد و مدت کوتاهی پس از برخاستن از سکو در مسیر ساحل دچار سانحه شد و در دریای خزر سقوط کرد و تمامی 5 تن از سرنشینان آن جان باختند.

گفتنی‌ست، همچنان فعالیت‌های تحقیقاتی و امدادرسانی برای یافتن مابقی لاشه بالگرد و دیگر جان‌باختگان این سانحه هوایی ادامه دارد.


نظر شما :