پایان سی و پنجمین گردهمایی علوم‌زمین با معرفی برترین‌ها

۰۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۰:۲۰ کد : ۲۲۶۹۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۶۸
سی و پنجمین گردهمایی علوم‌زمین با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد
پایان سی و پنجمین گردهمایی علوم‌زمین با معرفی برترین‌ها

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مراسم اختتامیه سی و پنجمین گردهمایی علوم‌زمین عصر امروز سه‌شنبه در محل این سازمان با معرفی برترین‌ها برگزار شد.

بر اساس این گزارش دبیرخانه شورای ارزیابی انتخاب کتاب و نقشه زمین‌شناسی برتر پس از بررسی آثار ارسال شده به سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین، اسامی برترین‌های این نشست را در بخش‌های مختلف طی برگزاری مراسم اختتامیه اعلام کرد.

این گزارش می‌افزاید: کتاب زمین‌ لغزش‌ها، شناخت ارزیابی و کنترل نوشته دکتر ضیاالدین شعاعی در بخش تالیف، مبانی چینه‌شناسی سکانسی با ترجمه و تالیف دکتر علیرضا پیریایی و دکتر حسین اصلیان مهابادی، کتاب سیستماتیک سیالات درگیر در کانی‌های دیاژنیک نوشته دکتر محمد معانی‌جو در بخش کتاب‌های برتر انتخاب و معرفی شدند.

همچنین از گروه تهیه کننده اطلس نقشه‌های زمین‌شناسی، شدت کل میدان مغناطیس هوابرد، عکس- نقشه ماهواره‌ای و پراکندگی مواد معدنی ایران (براساس اندکس نقشه‌های 1:250000 کشور) در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور که در سال 2016 به زبان انگلیسی برگردان شده نیز تقدیر شد.

همچنین در نقشه‌های دانشجویی از امیرپالیزوان به منظور تهیه نقشه زمین‌شناسی جنوب باختر استان کرمانشاه تقدیرشد و در ادامه از میان 25 نقشه زمین‌شناسی 1:25000 سال 95، نقشه اژدهاتو به همت دکتر خلیل بهارفیروزی از سازمان زمین‌شناسی به عنوان نقشه برتر معرفی شد.

خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :