به‌دنبال انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه:

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۹ کد : ۲۲۷۰۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۹۲
مخاطرات دریایی حوضه‌ کاسپین بررسی می‌شود
به‌دنبال انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه:

مخاطرات دریایی حوضه‌ کاسپین بررسی می‌شود

تفاهم‌نامه‌ای علمی تحقیقاتی میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و موسسه زمین‌شناسی بدون مرز روسیه در حوضه دریایی خزر با ماهیت نام "مخاطرات زمین شناختی حوضه خزر جنوبی" و با مالکیت طرف ایرانی و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، موسسه زمین شناسی بدون مرز (GWL) روسیه، با نگرش نوین به اکتشافات لرزه­ای که با استفاده از فن‌آوریهای به‌روز و استانداردهای زیست محیطی گره خورده به مطالعه ماهیت پوسته سخت شده زمین و بخش زیرین آن (گوشته فوقانی) و ضخامت رسوبات در بخش جنوبی حوضه کاسپین می‌پردازد.

به موجب این پرژه  قرار است با تلفیق زلزله­های تاریخی، ویژگی­های سنجش از دور و سایزموتکتونیک ثبت شده دستگاهی وکنترل میدانی گسل­های فعال، شکل­های مورفوتکتونیک دگرشکل شده و خطوط مهاجرت یا فرسایش ساحلی، نقشه مخاطرات جدیدی برای این حوضه تهیه شود. بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده این پروژه در طی دوره سه ساله انجام خواهد شد.

در جلسه امضای این قرارداد که با حضور نمایندگان دو طرف ایرانی و روس برگزار شد، رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور نیز با ابراز خوشحالی از شروع پروژه‌ای که آن را  پراهمیت دانست، بیان کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به‌صورت جدی از این پروژه حمایت خواهد کرد و امیدواریم این پرژه در کنار سایر قراردادهای بین‌المللی این سازمان، منتج به دستاوردهای مثمرثمری شود و در نهایت  برای مردم کشور و منطقه مفید واقع شود.


نظر شما :