زلزله 6 ریشتری در خراسان‌رضوی

۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۵۱ کد : ۲۲۷۰۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۴۵
به دنبال وقوع زلزله نسبتا شدید 6 ریشتری در حوالی مشهد...
زلزله 6 ریشتری در خراسان‌رضوی

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به نقل از ایسنا معاون عملیات امداد و نجات هلال‌احمر با اشاره به وقوع زمینلرزه ٦ ریشتری ساعت 10:39 امروز در خراسان‌رضوی از اعزام تیم‌های ارزیاب به منطقه زلزله‌زده خبر داد.

شاهین فتحی گفت: هشت تیم‌ ارزیاب هلال‌احمر شامل 32 نفر ارزیاب، جهت انجام بررسی‌های لازم به منطقه زلزله‌زده اعزام شده‌اند.

به گفته وی، تاکنون پنج پس‌لرزه گزارش شده که آبادی‌های دارای سکونت تا شعاع پنج کیلومتری از مرکز زمینلرزه شامل هشت روستا با ٢٥٣ نفر جمعیت را شامل می‌شوند.

معاون عملیات امداد و نجات هلال‌احمر تاکید کرد: هماهنگی‌های لازم با فرودگاه مهرآباد جهت اعزام احتمالی نیرو و اقلام زیستی صورت گرفت.

فتحی گفت: همچنین وضعیت آماده‌باش در استان‌های خراسان جنوبی، سمنان و خراسان شمالی اعلام شده و از تشکیل جلسه اضطراری شورای معاونان سازمان امداد و نجات در محل مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات و بررسی شرایط استان خراسان رضوی خبر داد.

آماده‌باش مراکز درمانی تامین اجتماعی در مناطق زلزله‌زده خراسان رضوی

بر اساس این گزارش به دنبال وقوع زلزله نسبتا شدید 6 ریشتری در حوالی مشهد، با دستور فوری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، کمیته بحران در این استانها برای رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان تشکیل شد.

به دستور دکتر سید تقی نوربخش، مراکز درمانی تأمین اجتماعی در این استانها برای ارائه خدمات درمانی به آسیب دیدگان احتمالی در وضعیت آماده باش قرار گرفتند.

بر اساس اعلام مرکز لرزه‌نگاری، ساعت 10 و 39 دقیقه، زمین‌لرزه‌ای به قدرت 6 ریشتر سفید سنگ در استان خراسان رضوی را لرزاند.

این زمین‌لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است.

اطلاعات کامل این لرزش

بزرگی: 6

محل وقوع: استان خراسان رضوی - حوالی سفید سنگ

تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1396/01/16 10:39:10

طول جغرافیایی: 60.26

عرض جغرافیایی: 35.83

عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:

24 کیلومتری سفید سنگ (خراسان رضوی)

38 کیلومتری قلندرآباد (خراسان رضوی)

40 کیلومتری فریمان (خراسان رضوی)

 نزدیکترین مراکز استان:

81 کیلومتری مشهد

319 کیلومتری بجنورد

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :