سمینار تخصصی همزمان با روز ملی خلیج‌فارس در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۸ کد : ۲۲۷۱۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۳۱
همایش روز ملی خلیج‌فارس به همت این سازمان و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو...
سمینار تخصصی همزمان با روز ملی خلیج‌فارس در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همایش روز ملی خلیج‌فارس به همت این سازمان و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو (کمیته علوم‌زمین و کمیسیون اقیانوسشناسی)، پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی و سازمان بنادر و دریانوردی دهم اردیبهشت‌ در محل سازمان زمینشناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، در این سمینار که با رویکرد فرهنگی، علمی و پژوهشی و با حضور جمعی از مسئولان، مدیران، فرهیختگان، صاحب‌نظران، کارشناسان و دانشجویان برگزار میشود، سرفصلهای خلیج‌فارس و اقتصاد مقاومتی، سیاست‌گذاری‌های علمی و فناوری، خلیج‌فارس و محیطزیست و مخاطرات دریایی، خلیج‌فارس راهبرد ملی در همکاری‌های منطقه‌ای را در دستور کار خود دارد.

شایان ذکر است، خلیج‌فارس به عنوان منطقه‌ای حساس و راهبردی بخشی از هویت ملت ایران محسوب می‌‌شود. نام خلیج‌فارس نامی برخاسته از تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران است و جایگاهی عظیم در میراث مشترک بشریت دارد و امروزه اهمیت جغرافیایی، اقتصادی، سیاسی و زیست محیطی این آبراه مهم بر کسی پوشیده نیست، به لحاظ اقتصادی و زیستمحیطی به دلیل وجود منابع معدنی و معادن سرشار نفت و گاز و تنوع انواع گونههای جانوری و جزایر متعدد، از آن به عنوان جایگاه عظیم مخزن انرژی جهان و متنوعترین زیستگاه جانوری نام برده میشود از اینرو، به پاس صیانت از این میراث باستانی در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، دهم اردیبهشت ماه که مصادف است با تاریخ اخراج پرتغالیها از تنگه هرمز، به نام «روز ملی خلیج‌فارس» نامگذاری شده است.

تمامی روند ثبت نام و ارسال مقالات از طریق وبسایت همایشhttp://pg.conference.gsi.ir     و پست الکترونیکی persiangulf@gsi.ir صورت می‌گیرد و علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در همایش و ارسال مقالات به بخش ثبت نام و ارسال مقالات سایت مراجعه کنند و از جزئیات آن مطلع شوند.

 

 

 

.

خبر مرضیه کاظمی


نظر شما :