بررسی و اطلاع‌رسانی برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار

۰۹ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۲ کد : ۲۲۷۳۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۵۵
در دیدار دکتر طاهری مدیرکل این مرکز و دبیر اجرایی نخستین کنگره ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار با آقای ارباب خالص مشاور وزیر امور خارجه...
بررسی و اطلاع‌رسانی برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار

نشست نمایندگی‌ وزارت‌خارجه و  اداره‌کل زمین‌شناسی شمال‌شرق:

بررسی و اطلاع‌رسانی برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به نقل از اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال‌شرق در دیدار دکتر طاهری مدیرکل این مرکز و دبیر اجرایی نخستین کنگره ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار با آقای ارباب خالص مشاور وزیر امور خارجه و رئیس نمایندگی وزارت خارجه در شمال و شرق کشور موضوع اطلاع‌رسانی و همکاری نمایندگی‌های وزارت خارجه در کشورهای همجوار مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد. 

بر اساس این گزارش، این جلسه که در محل نمایندگی وزارت خارجه در شمال و شرق کشور برگزار شد، دکتر طاهری گزارشی از روند برگزاری این کنگره و مجوزهای لازم همچنین سطح شرکت‌کنندگان و مدعوین مطرح کرد و بر اهمیت تبادل اطلاعات علمی در حوزه علوم‌زمین و به‌خصوص دوره ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار تاکید کرد.

 در ادامه جلسه آقای ارباب خالص مشاور وزیر امورخارجه و رئیس نمایندگی در شمال و شرق کشور نیز با بیان این‌که به طور یقین مشهد ظرفیت‌های لازم جهت برگزاری چنین نشست‌هایی را دارد، گفت: برگزاری جشنواره‌ها و همکاری با مجامع علمی و دانشگاهی و تبادل علم و پروژه‌های تحقیقاتی با همسایگان را در بهره‌وری بیشتر از ظرفیت نهفته استان موثر دانست و استفاده بیشتر از این ظرفیت در راستای سرمایه‌گذاری در استان و بالا بردن توان علمی محققان را یادآور شد. 

ارباب خالص، همچنین آمادگی نمایندگی‌های وزارت خارجه در کشورهای همجوار را جهت اطلاع‌رسانی و تسهیل شرکت‌کنندگان در این کنگره اعلام کرد.

در این جلسه صادقی معاون نمایندگی و قبادی کارشناس کشورهای مشترک‌المنافع همچنین دکتر عجم کارشناس کشور پاکستان و علیپور کارشناس کشورهای افغانستان و تاجیکستان به بیان دیدگاه‌های خود درخصوص برگزاری این کنگره پرداختند و نظرات موثری را ارائه دادند.

در پایان جلسه مقرر شد مکاتبات لازم در این خصوص انجام و با استفاده از نظرات ارائه شده تصمیمات لازم در کمیته اجرایی این کنگره اتخاذ شود.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :