حمایت سازمان زمین‌شناسی از اشخاص حقیقی و حقوقی در تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۱ کد : ۲۲۷۳۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۹۲
حمایت سازمان زمین‌شناسی از اشخاص حقیقی و حقوقی در تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی همزمان با برگزاری همایش تهیه نقشه های زمین شناسی...
حمایت سازمان زمین‌شناسی از اشخاص حقیقی و حقوقی در تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی

2مرداد و همزمان با همایش نقشه‌های زمین‌شناسی محور توسعه پایدار:

حمایت سازمان زمین‌شناسی از اشخاص حقیقی و حقوقی در تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیرکل دفتر زمین‌شناسی منطقه‌ای این سازمان از برگزاری همایش تخصصی نقشه‌های زمین‌شناسی محور توسعه پایدار در دوم مرداد سال جاری خبر داد و گفت: همزمان با این نشست دوره‌های آموزشی و کاربردی تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز برگزار خواهد شد و تمامی شرکت‌ها، دانشگاه‌ها، اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند در این دوره‌ها که توسط کارشناسان ارشد مدیریت دفتر زمین‌شناسی منطقه‌ای برگزار می‌شود، شرکت کنند.

به گفته علیرضا شهیدی؛ این دوره‌ها با هدف ارتقای و توانمندسازی دانش‌آموختگان جوان، تهیه‌کنندگان نقشه‌ها، بخش خصوصی و نیز افزایش کیفیت نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی و مطابقت با استانداردهای تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: بدیهی است پس از برگزاری این دوره‌ها، گواهی‌نامه دوره تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی، به اشخاص حقیقی و یا حقوقی واگذار خواهد شد.

گفتنی‌ست؛ نقشه‌های زمین‌شناسی(ساختمانی، اقتصادی، مهندسی، مخاطرات شهری)، نقشه‌های زمین‌شناسی 3بعدی، روش‌های نوین تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی، نقشه‌های زمین‌شناسی و اکتشاف، نقشه‌های زمین‌شناسی و آب‌های زیرزمینی و منابع کارستیک، نقشه‌های زمین‌شناسی بستر دریا، نگرشی بر تهیه راهنما و برش‌های عرضی در نقشه‌های زمین‌شناسی و همچنین نقشه‌های مکان‌یابی مناطق مستعد ؤئوپارک به‌عنوان محورهای این نشست یاد شده که کارگاه آموزشی تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی و نمایشگاه پوستر و عکس پدیده‌های خاص زمین‌شناختی را نیز به همراه دارد.

یادآور می‌شود؛ دبیرخانه این نشست در تهران، میدان آزادی، بلوار معراج، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور واقع شده و علاقه‌مندان می‌توانند به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر با تلفکس66070509 تماس گرفته یا به آدرس اینترنتی www.geomap.conference.gsi.ir مراجعه کنند. علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان خردادماه مقالات خود را به دبیرخانه این نشست به آدرس قید شده ارسال کنند.

همچنین، شرکت ملی نفت ایران، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان نقشه‌برداری کشور، کمیسیون علوم‌زمین یونسکو، دانشگاه صنعتی اراک، دانشگاه شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان و علوم تحقیقات نیز به عنوان حامیان معنوی این نشست یاد شده‌اند.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :