اجرای غربال‌گری بیماری‌های غیرواگیر برای کارمندان سازمان زمین‌شناسی

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۳ کد : ۲۲۷۸۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۷۳
طرح غربال‌گری بیماری‌های غیرواگیر برای کارمندان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به همت فتر بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و انرژی مرکز پژوهش‌های کاربردی محقق شد.
اجرای غربال‌گری بیماری‌های غیرواگیر برای کارمندان سازمان زمین‌شناسی

به همت دفتر بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و انرژی مرکز پژوهش‌های کاربردی محقق شد:

اجرای غربال‌گری بیماری‌های غیرواگیر برای کارمندان سازمان زمین‌شناسی

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، طرح غربال‌گری بیماری‌های غیر واگیر در سطح این مرکز به همت دفتر بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و انرژی مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور  انجام شد.

مهندس غلامرضا فتح‌آبادی مسئول بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و انرژی مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، با بیان این موضوع که پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر از ضروریات هر سازمان در قبال کارکنان است، گفت: شعار سال 2017 سازمان بین‌المللی کار به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت کار برای سال جاری" جمع‌آوری و استفاده بهینه از پرونده‌های ایمنی و بهداشت حرفه‌ای،  راهی برای ارتقای فرهنگ پیشگیری از خطر" است.

وی، راه‌حل کنترل اپیدمی بیماری‌های غیرواگیر را پیشگیری اولیه آن می‌داند که اساس آن شناسایی، پیشگیری و کنترل است.

به گفته این کارشناس‌ارشد، عوامل خطرزای عمده این بیماری‌های مزمن شامل بالا بودن فشار خون، مصرف دخانیات، اختلالات چربی خون، دیابت و چاقی است و سکته‌های مغزی، حملات قلبی، پوکی استخوان، بیماری‌های بدخیم با موارد فوق مرتبط هستند که بیماری‌های غیرواگیر یا بیماری‌های تحلیل برنده هم نامیده می‌شوند.

مسئول بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و انرژی مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با اشاره به بند10 برنامه جامع مدیریت HSEE وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌منظور ارتقای سلامت کارکنان به‌عنوان یکی از محورهای اصلی برنامه عملیاتی سال جاری (1396) دفتر بهداشت، ‌ایمنی، محیط زیست و انرژی مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی قرار گرفته، خاطرنشان کرد: غربالگری بیماری‌های غیرواگیر مورد تاکید دکتر فریبرز قریب رئیس‌ مرکز پژوهش‌های کاربردی  بوده است.

به گفته فتح‌آبادی، بر این اساس غربالگری بیماری‌های غیرواگیر برای پرسنل آزمایشگاهی و خدماتی انجام و پرونده پزشکی تدوین شد که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال، مابقی کارکنان این مرکز مورد غربالگری این دسته از بیماری‌ها قرار گرفته و پرونده سلامت شاغلان تدوین شود

 

 

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :