چهارمین کنگره بین‌المللی متخصصان جوان علوم‌زمین در تهران آغاز به کار کرد

۰۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۹:۱۴ کد : ۲۲۷۸۶ گزارش تصويري
تعداد بازدید:۸۶۹
چهارمین کنگره بین‌المللی متخصصان جوان علوم‌زمین در تهران با شعار کاهش مخاطرات زمین شناختی، منابع انرژی برای نسل آینده آغاز به کار کرد
چهارمین کنگره بین‌المللی متخصصان جوان علوم‌زمین در تهران آغاز به کار کرد

با شعار کاهش مخاطرات زمین شناختی، منابع انرژی برای نسل آینده:

چهارمین کنگره بین‌المللی متخصصان جوان علوم‌زمین در تهران آغاز به کار کرد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور،  چهارمین دوره کنگره بین‌المللی متخصصان جوان علوم زمین با شعار کاهش مخاطرات زمین‌شناختی و منابع انرژی برای نسل آینده امروز یکشنبه در محل این سازمان آغاز به کار کرد.

در این نشست که با حضور زمین‌شناسانی از کشورهای مختلف در محل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌شود، زمین‌شناسان جوان به تبادل تجربیات و آخرین یافته‌های مرتبط با علوم‌زمین می‌پردازند.

بر همین اساس، رئیس شبکه بین‌المللی متخصصان جوان علوم زمین در مراسم افتتاحیه این ضمن اشاره به جایگاه زمین‌شناسی ایران در منطقه خاورمیانه از میزبانی کشورمان تقدیر و تشکر کرد.

آقای منگ وانگ افزود: شبکه  YESبه عنوان یکی از پیامدهای برنامه IYPE (سال بین‌المللی سیاره زمین) درسال 2007 شکل گرفت و در سال 2009، تحت سرپرستی یونسکو، اولین کنگره بین‌المللی خود را در پکن چین با محوریت موضوع آب وهوا، محیط زیست، علوم زمین و جامعه با حضور 380 شرکت کننده از 40 کشور دنیا برگزار کرد.

وی تصریح کرد: دومین کنگره زمین‌شناسان جوان نیز در سال 2012، در بریزبن استرالیا و سومین دوره کنگره در سال 2014 در دارالسلام تانزانیا برگزار شد.

رئیس شبکه YESخاطر نشان کرد: به دلیل توانمندی‌های ایران در مباحث مختلف علوم زمین تصمیم گرفتیم تا چهارمین دوره این کنگره مهم و بین‌المللی را در ایران برگزار کنیم و از این تصمیم خشنودیم.

لازم به ذکر است این شبکه قصد دارد با تاسیس یک شبکه جهانی میان رشته‌ای به حل چالش‌های موجود در رشته‌های علوم‌زمین بپردازد و گامی نو در جهت تحقق شعار IYPE یعنی "علوم‌زمین در جهت ارتقای جامعه" بردارد.

یادآور می‌شود، چشم‌انداز شبکه متخصصان جوان علوم‌زمین، ترویج علوم‌زمین بین جوانان زیر 35 سال در راستای ارتقای جوامع و دستیابی به توسعه پایدار است.

چهارمین کنگره بین‌المللی متخصصان جوان علوم‌زمین در تهران از تاریخ ٥ الی 8 شهریور در محل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با حضور میهمانانی از سراسر دنیا در حال برگزاری است.

 

عکس: مریم السادات میرآفتاب تهرانی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :