برداشت‌ میدانی پروژه دقیق‌سازی گسل‎های تهران و تعیین نرخ لغزش روی آنها آغاز شد

۳۰ مهر ۱۳۹۶ | ۱۷:۴۳ کد : ۲۲۸۰۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۶۵
برداشت‌ میدانی پروژه دقیق‌سازی گسل‎های تهران و تعیین نرخ لغزش روی آنها به همت کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز شد
برداشت‌ میدانی پروژه دقیق‌سازی گسل‎های تهران و تعیین نرخ لغزش روی آنها آغاز شد

به همت کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور:

برداشت‌ میدانی پروژه دقیق‌سازی گسلهای تهران و تعیین نرخ لغزش روی آنها آغاز شد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در راستای انجام پروژه دقیق‌سازی گسلهای تهران و تعیین نرخ لغزش بر روی آنها برداشت‌های میدانی در گستره شهر تهران به همت کارشناسان این سازمان آغاز شد.

بر اساس این گزارش، مطالعه گسل‌های شرق تهران شامل لتیان، رودهن، اصطلک، تماشا، سرخه حصار، قصر فیروزه و مملوک آغاز شده و برداشت‌های میدانی تعیین محل دقیق گسله‌ها، تکه بندی و بررسی شواهد فعالیت گسله‌ها در حال مطالعه است و در حال حاضر کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در حال مطالعه گسل‌های این گستره هستند که البته این تحقیقات با چالش‌های گسترده‌ای مواجه است.

شایان ذکر است؛کارشناسان گروه لرزه‌زمین ساخت این سازمان به سرپرستی دکتر شهریار سلیمانی آزاد در گذشته  گسله‌های غرب تهران و کرج را مطالعه کرده‌اند و مطالعات گسترده ای روی گسله‌های شمال تهران، مشا، پردیسان، کهریزک و پیشوا توسط دکتر قرشی، دکتر نظری و دکتر طالبیان انجام شده است.

خاطرنشان می‌شود، گسله‌های محدوده شهری تهران شامل گسله های شمال تهران، نیاوران، لویزان، تلو، عباس آباد، طرشت، پردیسان، ایوبی، باغ فیض، چیتگر و... در محل گودبرداری‌ها ساختمانی توسط کارشناسان خبره سازمان مطالعه خواهند شد که این امر به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه‌ سه جانبه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، وزارت راه، مسکن و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان محقق می‌شود

خبر مرضیه کاظمی


نظر شما :