تیک تاک زلزله برپاست در این دیار(زمینلرزه غرب کشور)

۲۲ آبان ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۵ کد : ۲۲۸۱۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۰۰
ساعت 21 و 48 دقیقه یکشنبه شب زلزله‌ای به بزرگی 7/3 ریشتر استان کرمانشاه و استان‌های غربی کشور ...
تیک تاک زلزله برپاست در این دیار(زمینلرزه غرب کشور)

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، ساعت 21 و 48 دقیقه یکشنبه شب زلزله‌ای به بزرگی 7.3 ریشتر استان کرمانشاه و استان‌های غربی کشور را بشدت لرزاند که بر اساس آمار اعلام شده تا کنون جان بیش از 200 هموطنانمان را گرفته و بیش از 2000 مصدوم برجای گذاشته است.

مرکز وقوع این زمینلرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است.

این زمینلرزه در پنج کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری تازه‌آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داده است.

شایان ذکر است، زمینلرزه در بیشتر شهرهای استان کردستان نیز با شدت احساس شد، مردم در شهرهای مختلف این استان از جمله سنندج، قروه، بانه، کامیاران، دیواندره، بیجار و مریوان از خانه های خود خارج شده و شب را در پارک‌ها و فضاهای باز گذراندند.

بر اساس این گزارش، زمینلرزه شب گذشته در فاصله ساعت 21 تا 22 دو بار مناطق مرزی غرب کشور را لرزاند که زلزله دوم به بزرگای 7.3 ریشتر برآورد شده که در اثر این زمینلرزه مسیر ارتباطی سرپل ذهاب مسدود و خسارات زیادی به این مناطق به‌ویژه روستاهای قصرشیرین، ازگله، تازه‌آباد، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب وارد شد.

همچنین در همین زمان زلزله‌ای در منطقه کردستان عراق هم روی داد و حتی این زلزله بیشتر مناطق کشور ایران و کشورهای همجوار را هم لرزاند.

متاسفانه در این زمینلرزه، بیشترین خسارات به مناطق سرپل ذهاب از توایع استان کرمانشاه وارد شد و از دیشب تاکنون همچنان عملیات نجات ادامه دارد و به دلیل نوع سازه‌های منطقه، عملیات آواربرداری بسیار سخت و دشوار انجام می‌شود.

(اخبار تکمیلی متعاقبا" اعلام خواهد شد)


نظر شما :