برگزاری نشست سه جانبه مشترک به‌منظور توسعه اکتشاف در مازندران

۱۱ دی ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۶ کد : ۲۲۸۸۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۳۸۳
نشست مشترک این سازمان و اعضای شرکت اکتشاف معادن و صنایع غدیر و سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران صبح امروز...
برگزاری نشست سه جانبه مشترک به‌منظور توسعه اکتشاف در مازندران

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نشست مشترک این سازمان و اعضای شرکت اکتشاف معادن و صنایع غدیر و سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران صبح امروز به منظور توسعه امر اکتشاف در این استان برگزار شد.

در این نشست، حاضران به بررسی کلیات فعالیت‌های اکتشافی و همچنین پیشرفت پروژه ژئوفیزیک هوایی در استان مازندران پرداختند.

بر اساس این گزارش، به دنبال سفر هیات دولت در سال ۹۴ به استان مازندران و امضای قرارداد سه جانبه میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران و همچنین شرکت اکتشاف معادن و صنایع غدیر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت وقت و رئیس‌جمهور به امضا رسید و قرار بر این شد 3 پهنه اکتشافی برای شناسایی برای انجام مطالعات شناسایی، پیجویی و انجام ژئوفیزیک هوایی در این استان واگذار شود.

یادآور می‌شود، در پهنه شماره ۱ شناسایی و پیگیری به اتمام رسیده و گزارشات به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران ارائه شده و تاکنون چهار پروانه بهرهبرداری در این منطقه به نتیجه رسیده و اکتشافات عمومی و اکتشافات تفصیلی نیز در حال انجام است.

همچنین در پهنه ۲ و ۳ مطالعات برای شناسایی پتانسیل مس و سرب و روی در حال انجام است و فعالیتهای اکتشافی و شناسایی و پیگیری در این مناطق نیز انجام شده است.

بر اساس این گزارش، حاضران نسبت به انجام هرچه سریع طرح پروژه ژئوفیزیک هوایی در این استان مازندران به تبادل‌نظر نشستند و ابراز امیدواری کردند که در قالب همکاریها و تعاملات بیشتر این پروژه در راستای اقتصاد مقاومتی هر چه زودتر به نتیجه برسد و همچنین نسبت به واگذاری مسائل قراردادی، مالی، پیش‌پرداخت‌ها و تعهدات پشتیبانی مربوط به پروژه ژئوفیزیک هوایی در  استان مازندران به معاونت برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با همکاری بخش خصوصی جهت انجام امور حقوقی توافق کردند.

گفتنی‌ست، این نشست با حضور آقایان محمد هاشم‌زاده مدیرعامل، علی حافظی‌فر معاون پروژه و سجاد افرائی مدیر دانش فنی معادن و فرزین برنا کارشناس شرکت اکتشاف صنایع غدیر و محمد محمدپورعمران رئیس، سید حسین احمدزاده مدیر پروانه اکتشافی و محمدعلی روشن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران به همراه دکتر راضیه لک رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و جمعی از معاونان و مدیران ایشان برگزار شد.

 

 


نظر شما :