در نشست سازمان زمین‌شناسی و استانداری آذربایجان شرقی مطرح شد: آمادگی آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت اکتشاف آب کارستی

۱۷ دی ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۶ کد : ۲۲۸۹۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۷۷
به دنبال برگزاری نشست دوجانبه این سازمان و استانداری آذربایجان‌شرقی دو طرف نسبت به توسعه فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی در این استان...
در نشست سازمان زمین‌شناسی و استانداری آذربایجان شرقی مطرح شد:  آمادگی آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت اکتشاف آب کارستی

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به دنبال برگزاری نشست دوجانبه این سازمان و استانداری آذربایجان‌شرقی دو طرف نسبت به توسعه فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی در این استان توافق کردند.

بر اساس این گزارش، در این نشست که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و جمعی از مدیران این سازمان به همراه استاندار آذربایجان‌شرقی دکتر مجید خدابخش برگزار شد، رئیس و کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به بیان چند نکته در مورد آذربایجان شرقی پرداختند.

بر اساس این گزارش، انجام مطالعات زمین‌شناسی در بخش مخاطرات طبیعی از جمله فرونشست برای جلوگیری از هدر رفت ثروت، توجه به موضوع دریاچه ارومیه و املاح اقتصادی آن به عنوان یک فرصت برای آذربایجانشرقی، انجام مطالعات آب کارست به عنوان یکی از شیوه‌های نوین اکتشاف منابع آب با توجه به وجود پتانسیل و کمبود آب در منطقه از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مطرح شد.

در ادامه مسعود مرسلی مجری پروژه آبهای کارستی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به تشریح این موضوع برای استاندار آذربایجان‌شرقی پرداخت و همچنین مراحل اجرایی کردن حضور سازمان متبوع خود در این استان را بررسی کرد.

در ادامه استاندار آذربایجان شرقی نیز خواستار آغاز مطالعات آب کارستی در سطح استان آذربایجان شرقی با توجه به پتانسیل موجود و کمبود و محدودیت آب در این استان شد و آمادگی خود را برای این‌که آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت اکتشاف آب کارستی در منطقه قرار گیرد، اعلام کرد.

مجید خدابخش همچنین همچنین شناسایی معادن و توسعه صنایع معدنی در آذربایجان شرقی را به عنوان اولویت این استان یاد کرد و معدن را به جزو یکی از بخش‌های مهم اکتشاف و محور اصلی توسعه در آذربایجان شرقی عنوان کرد و ضمن تشکر از حضور قدرتمند سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشوردر آذربایجان شرقی، نسبت به توسعه همکاری‌های دو طرف در بخش زمین‌شناسی به امضای  تفاهم‌نامه همکاری در آینده‌ای نزدیک ابراز امیدواری کرد.


نظر شما :