6الی 8 اسفند، ایران میزبان سی و ششمین همایش ملی و سومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین

۲۰ دی ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۸ کد : ۲۲۸۹۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۸۱
6الی 8 اسفند، ایران میزبان سی و ششمین همایش ملی و سومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سی و ششمین همایش ملی و سومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین 6 الی 8 اسفند ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

بر همین اساس دبیر اجرایی این نشست با بیان این‌که  سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان متولی اصلی فعالیت‌های زمین‌شناسی، همه ساله میزبان متخصصان علوم زمین درگردهمایی سالانه است، گفت:  برگزاری گردهمایی علوم زمین در سازمان می­تواند باعث ارتباط بهتر و مؤثر دانشگاه و صنعت شود.

سیدهادی میرمحمد میگونی از برگزاری سی و ششمین همایش ملی علوم زمین به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای علمی کشور یاد کرد و افزود: تاکنون 35 دوره از این همایش سالانه در سطح ملی برگزار شده و همواره با استقبال گسترده استادان، دانشجویان و متخصصان علوم زمین مواجه شده است.

وی با بیان این‌که هر ساله دانشجویان بسیاری در دانشگاه­‌ها وموسسات آموزش عالی ایران در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف علوم زمین در مقاطع مختلف، مشغول به تحصیل  هستند، خاطرنشان کرد: زمینه‌های کاربردی رشته‌های علوم زمین  بسیار متعدد است که از بین آن­ها میتوانیم اکتشاف مواد هیدروکربوری و معدنی، منابع آب، مخاطرات طبیعی، زمین شناسی زیست محیطی و مهندسی ژئوتکنیک را نام برد.

دبیر اجرایی سی و ششمین همایش ملی و سومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین ضمن اشاره به اهمیت ارتباط و همکاری با دانشگاه‌ها، موسسات و انجمن‌های بین‌المللی در توسعه علوم‎زمین خاطرنشان کرد: از این رو سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تاکنون دو دوره از همایش­‌های سالانه را در سطح بین‌المللی در سال 92 و 94 برگزار کرده  و سومین دوره آن در اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

میگونی، از اعلام آمادگی و ثبت‌نام بیش از یکصد علاقه‌مند خارجی از کشورهای اروپایی و آسیای میانه به منظور حضور در سی و ششمین همایش ملی و سومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین خبر داد و گفت: تا زمان برگزاری این نشست پیش‌بینی می‌شود تعداد مهمانان خارجی از ارگان‌ها،  دانشگاه‌ها و بخش‌های خصوصی به طور یقین افزایش یابد که این امر فرصت بسیار مناسبی برای معرفی پتانسیل‌ و  توانمندی‌های بخش خصوصی و دولتی در حوزه علوم زمین و معدن در همه کشورها است.

به گفته وی، به همین منظور سعی شده نمایشگاهی با فضای مناسب درکنار این گردهمایی بزرگ در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار شود و غرفه‌ها با متراژها و امکانات مختلف به علاقه‌مندان بخش خصوصی، دولتی، سرمایه‌گذاران، پیمانکاران و بخش‌های علمی ارائه شود  تا بتوانند از این فرصت برای نمایش آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی در  بخش علوم زمین بهره ببرند که تاکنون شرکت‌های بزرگ معدنی از ایران، ترکیه و روسیه اعلام آمادگی کرده‌اند.

گفتنی‌ست، زمین شناسی بنیادی، اکتشاف مواد معدنی، مخاطرات زمین شناسی،آب، اکوسیستم و تغییر اقلیم،فرآوری مواد معدنی و آنالیزدستگاهی و همچنین علوم زمین برای جامعه به عنوان محورهای اصلی برگزاری سی و ششمین همایش ملی و سومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین یاد شده است.

بر اساس این گزارش، برگزارکنندگان این نشست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و پژوهشکده علوم زمین عنوان شده‌اند و 30 مرداد به عنوان آغاز ثبت نام، 1شهریور آغاز ارسال مقاله، 20 دی پایان مهلت ارسال مقاله یاد شده‌ است.

یادآور می‌شود، دکتر مرتضی طالبیان دبیر علمی و مهندس سیدهادی میرمحمد میگونی دبیر اجرایی سی و ششمین همایش ملی و سومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین خواهند بود.

گفتنی‌ست؛ با توجه به تنوع پدیده‌های زمین‌شناسی در ایران،  بازدید صحرایی با موضوع‌های متفاوت در نظر گرفته شده که بازدید صحرایی از مجموعه دگرگونی گلپایگانCore Complex با حضور پروفسور Brian Wernicke، دکتر محمدرضا قاسمی و دکتر جمشید حسن‌زاده برگزار خواهد شد و انتخاب کتاب برتر و برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور انجمن‌های مرتبط در زمان همایش نیز از بخش‌های دیگر این نشست خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند، به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه این نشست واقع در تهران، میدان آزادی، بلوار معراج، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مراجعه کرده یا وب‌سایت این نشست 36nigc.conference.gsi.ir را مطالعه کرده و با شماره‌های تلفن: 64592377- 021و تلفکس: 66070509- 021 تماس حاصل نمایند.


نظر شما :