دیدار سازمان‌های زمین‌شناسی و صمت قم؛ راهی به سوی توسعه بخش معدن

۲۴ دی ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۶ کد : ۲۲۸۹۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۹۹
رئیس و اعضای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم پیش‌ازظهر امروز ضمن حضور در این سازمان...
دیدار سازمان‌های زمین‌شناسی و صمت قم؛ راهی به سوی توسعه بخش معدن

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، رئیس و اعضای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم پیش‌ازظهر امروز ضمن حضور در این سازمان به بررسی نقاط مشترک همکاری دوطرف پرداختند.

بر اساس این گزارش، حاضران در این نشست نسبت به توسعه فعالیت‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در بخش مطالعات آب، ریزگرد، خشکسالی، احیای معادن متروکه، شناسایی پتانسیل املاح پتاسیم، لیتیم و به خصوص منیزیم در دریاچه نمک، مطالعات ژئوفیریک هوایی، اکتشاف معادن فلزی و غیرفلزی و در نهایت امضای تفاهم‌نامه دوجانبه در آینده توافق کردند.

شایان ذکر است، استان قم از مجموع مواد معدنی فلزی و غیرفلزی با یک میلیارد تن ذخیره رتبه 15 کشور را به خود اختصاص داده و در بُعد مواد معدنی فلزی نیز بزرگترین معادن منگنز ایران را در اختیار دارد.

همچنین در حوزه مواد معدنی غیرفلزی رتبه 4 به قم اختصاص دارد و رتبه نخست ذخیره نمک کشور را نیز به خود اختصاص داده است.

گفتنی است، در سال‌های اخیر با همت مدیران استان و تلاش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور استان قم استانی فلزی و طلایی خواهد شد.

این نشست با حضور دکتر راضیه لک معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و جمعی از مدیران و معاونان ایشان و همچنین محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم و  دیگر اعضای این مجموعه برگزار شد.

عکس مریم السادات میرآفتاب تهرانی

کلید واژه ها: قم


نظر شما :