حمایت از تولید ملی در علوم زمین هدف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در سال جدید

۱۴ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۰ کد : ۲۲۹۸۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۴۲
حمایت از تولید ملی در علوم زمین هدف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در سال جدید

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در راستای منویات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال جاری به‌نام سال “حمایت از کالای ایرانی” از سوی معظم له، رییس و مدیران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در جلسه‌ای راهکارهای این سازمان را در جهت حمایت هرچه بیشتر از این مهم اعلام کردند.

در این جلسه پیشنهادهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در راستای "حمایت از کالای ایرانی" با هدف بازنگری و هدفمند سازی زنجیره ارزش منابع طبیعی با هدف ایجاد ثروت ملی ارائه شد.

بر اساس این گزارش؛ دستیابی به این هدف با باز تعریف زنجیره فرآوری برای هر ماده معدنی با تأکید بر مهندسی ارزش محصول و همچنین تلاش در جهت کاهش وابستگی به اقتصاد نفتی از طریق رونق بخشی به فعالیت های هدفمند معدنی و صنایع وابسته آن با برقراری ارتباط میان حلقه های مختلف زنجیره تولید مواد معدنی و در نهایت اکتشاف هدفمند مواد معدنی مورد نیاز بخش کشاورزی با هدف بهبود عملکرد خاک و نقش کودهای طبیعی معدنی به منظور افزایش کیفیت و رقابت پذیری محصولات محقق خواهد شد.

در پایان پیشنهاد شد موارد فوق از طریق ظرفیت های مؤثر در اقتصاد ملی مانند شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری به صورت مشارکت میان دولت و بخش خصوصی_تخصصی انجام شود.


نظر شما :