سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار میکند: دوره آموزشی کاربردی تهیه گزارشات اکتشافی برمبنای دستورالعمل بین المللی JORC Code

۲۳ فروردین ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۱ کد : ۲۲۹۸۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۱۹
سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار میکند: دوره آموزشی کاربردی تهیه گزارشات اکتشافی برمبنای دستورالعمل بین المللی JORC Code

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، معاون اکتشاف این سازمان گفت: حضور سرمایه گذاران توانمند داخلی و خارجی و موسسات تضمین کننده سرمایه های قابل ورود به بخش اکتشاف در سطح دنیا با مکانیسم مشخصی انجام می شود.

به گفته دکتر عباس گل محمدی، همانطور که بسیاری از کارشناسان و مدیران اکتشاف بیان داشته اند اهمیت حرکت به سمت تهیه گزارشات قابل استناد بین المللی تبیین شده و بر هیچ متخصصی حوزه اکتشاف و سرمایه گذاری پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه در این راستا و بر اساس تکلیف و تشخیص ضرورت، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور این موضوع را در الویت انجام قرار داده، خاطرنشان کرد: طی مذاکرات مختلف با شرکتها و افراد توانمند در این حوزه، برنامه آموزش کاربردی را در سطح محدود با هدف افرایش کیفیت و اثربخشی آموزش توسط این معاونت و با همکاری سایر بخشها بخصوص روابط بین الملل، آزمایشگاهها و مرکز پژوهشهای کاربردی سازمان انجام خواهد داد. به گفته این مقام مسئول؛ این مرحله از دوره آموزشی با همکاری مناسب متخصصان خارجی شرکت سیگنال دلتا پارس برگزار می شود.

شایان ذکر است؛ این دوره با توجه به نحوه تدریس و محدوده معدنی مورد نظر برای عملیات برداشت فیلدی و شرایط حضور مدرس خارجی بین دو تا ۴ ماه بصورت ناپیوسته انجام می شود و زمینه ساز مناسبی برای معرفی بین المللی پتانسیل های اکتشافی کشور به سرمایه گذاران خواهد بود.

به گفته معاون اکتشاف سازمان طی هفته پیش رو و در اواخر فروردین ماه اولین مرحله این دوره بصورت دوروزه و با محتوای الزامات بصورت تئوریک و ضرورت‌های آزمایشگاهی و تست و آنالیزها بصورت تئوری وعملی همراه با بازدید از آزمایشگاهها در سازمان مرکزی و مرکز کرج انجام خواهد شد.


نظر شما :