آمادگی سازمان زمین‌شناسی در شناسایی پتانسیل‌های ژئوپارکی ایران

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۷ کد : ۲۳۰۰۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۴۸
در مراسم افتتاحیه نشست بین‌المللی ژئوپارکهای جهانی یونسکو در جزیره قشم، دکتر راضیه‌لک معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، آمادگی..
آمادگی سازمان زمین‌شناسی در شناسایی پتانسیل‌های ژئوپارکی ایران

در مراسم افتتاحیه نشست بین‌المللی ژئوپارکهای جهانی یونسکو در جزیره قشم، دکتر راضیه‌لک معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، آمادگی سازمان متبوعش را در شناسایی و پتانسیل‌یابی ژئوپارکهای ایران اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، دکتر لک با اشاره به عملکرد نزدیک به دو دهه فعالیتهای این سازمان در حوزه ژئوتوریسم و ژئوپارک اعلام کرد: متخصصان زمین‌شناس می‌توانند نقش برجسته‌ای در رونق بخش گردشگری و توانمندسازی جامعه محلی داشته باشند که این موضوع در قالب بحث ژئوپارکها می گنجد.

وی با اشاره به تنوع پدیده‌های طبیعی و زمین‌شناسی در نقاط مختلف کشور و همچنین وجود فرهنگ و تاریخ غنی ایران زمین و گوناگونی آداب و رسوم در کشور، وجود ژئوپارکها را حرکتی در مسیر توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور دانست و آمادگی سازمان متبوعش را به عنوان متولی شناسایی و پتانسیل‌یابی ژئوپارکها و نظارت بر متقاضیان ثبت مناطق ژئوپارک و تعامل و همکاری با استانها اعلام کرد.

گفتنی است ژئوپارک به محدوده جغرافیایی اطلاق می شود که دارای پدیده های شاخص طبیعی و زمین شناسی، پدیده ها و آثار تاریخی و فرهنگی و همچنین جامعه محلی پویا در محدوده خود باشد.
این نشست تا روز دهم اردیبهشت‌ماه، در جزیره قشم ادامه خواهد داشت.


نظر شما :