مدیرکل زمین‌شناسی منطقه شمال شرق به مناسبت هفته آموزش تاکید کرد: ایجاد هسته‌های کارآفرینی و هدایت فارغ‌التحصیلان به عرصه‌های کارآمد اشتغال

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۳ کد : ۲۳۰۱۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۱۴
مدیرکل زمین‌شناسی منطقه شمال شرق به مناسبت هفته آموزش تاکید کرد: ایجاد هسته‌های کارآفرینی و هدایت فارغ‌التحصیلان به عرصه‌های کارآمد اشتغال

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت هفته آموزش از تعدادی چهره‌های موفق در عرصه مطالعات علوم پایه برای سخنرانی در جمع دانشجویان به منظور آشنایی دانشجویان با الگوهای موفق در عرصه‌های کار و تلاش و یافتن چشم‌انداز و الگوهایی شفاف‌تر در بازار کار دعوت به عمل آورد.

بر اساس این گزارش، سخنران منتخب حوزه مطالعات زمین‌شناسی دکتر جعفر طاهری بود که به تشریح "آموزش کاربردی و نقش آن در توسعه و اعتلای کانون‌های مطالعات زمین‌شناسی در شمال شرق کشور" پرداخت.

وی با تشریح تجربه‌های سال‌های کاری خود بر اهمیت آموزش‌های علمی و مهارت‌های شخصی تاکید کرد و با معرفی الگوی عملی بر اساس تجربه‌های متنوع و تاکید بر اهمیت آموزش  کاربردی، بر همکاری دانشگاه و سازمان‌های علمی–اجرایی به‌منظور ایجاد هسته‌های کارآفرینی و هدایت فارغ‌التحصیلان به عرصه‌های کارآمد اشتغال تاکید کرد.

طاهری در همین رابطه از کلیه دانشجویان زمین‌شناسی و رشته‌های مرتبط دعوت کرد تا با شرکت در اولین همایش استارت آپ حوزه علوم زمین که به زودی در این اداره کل برگزار می‌شود، با ایده‌های نو و محیط‌های جدید کارآفرینی آشنا شوند.

حمایت وزیر صنعت، معدن و تجارت از توسعه زیرساخت اکتشاف در شمال شرق با تامین تجهیزات مورد نیاز

در خبر دیگری در رابطه با استان خراسان رضوی، تصویب تامین اعتبار مورد نیاز جهت خرید تجهیزات اکتشافی و تقویت زیرساخت‌های اکتشاف با نظر مساعد مقام عالی وزارت در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به ریاست دکتر شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون ستاد کل فرماندهی اقتصاد مقاومتی را می‌خوانیم.

بر اساس این گزارش به نقل از اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق در نشستی در محل استانداری خراسان رضوی مباحث مختلف حوزه کارآفرینی توسط دستگاه‌های متولی با محوریت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی مطرح شد.

بر همین اساس  مدیر کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق در راستای تسریع شناخت پتانسیل و منابع معدنی استان پیشنهاد تامین اعتبار لازم جهت خرید تجهیزات فنی را مطرح کرد که مورد تاکید و نظر موافق وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت.

مقام عالی وزارت با تاکید بر نقش و اهمیت اکتشاف در توسعه اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال پایدار حمایت کامل وزارت صنعت، معدن و تجارت را از تامین تجهیزات مورد نیاز اداره کل منطقه شمال شرق اعلام کرد.

در این جلسه مقرر شد اعتبار فوق از محل حقوق دولتی معادن اختصاص یابد و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و اداره کل منطقه شمال شرق در خصوص جذب اعتبار فوق در موعد مقرر اقدام کند و در ادامه خانم مهندس علیرضایی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز طرح ارائه شده از سوی دکتر طاهری را مورد نیاز استان و در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی دانست.

 


نظر شما :