رئیس هیئت عامل سازمان ایمیدرو:پروژه پارک موزه علوم زمین مشهد در نوع خود بی‌نظیر است

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۴ کد : ۲۳۰۲۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۰۹
رئیس هیئت عامل سازمان ایمیدرو:پروژه پارک موزه علوم زمین مشهد در نوع خود بی‌نظیر است

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از واحد ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق، دکتر کرباسیان و جمعی از مدیران سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران که در یک سفر دو روزه به خراسان رضوی سفر کرده بود، از پروژه پارک موزه علوم زمین و مرکز جامع مستندات علوم‌زمین در این اداره‌کل شرق بازدید کرد.

بر اساس این گزارش، در بازدید آقای دکتر کرباسیان، معاون اکتشاف مواد معدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و جمعی از مدیران سازمان، همچنین مدیران بخشی از واحدهای معدنی سازمان ایمیدرو نیز حضور داشتند.

دکتر کرباسیان هدف از این بازدید را خسته نباشید به مجریان پروژه پارک موزه علوم زمین عنوان کرد و با یادآوری این‌که این پروژه در نوع خود بی‌نظیر است، اظهار امیدواری کرد: هر چه سریعتر و با مساعدت‌هایی که خواهد شد بهره‌برداری از این پروژه آغاز شود تا دانشجویان، دانش‌آموزان و عموم مردم و زائرینی که به مشهد سفر می‌کنند با بازدید از پارک موزه علوم زمین با قابلیت‌های منحصربه‌فرد معدنی و زمین‌شناسی ایران آشنا شوند.

همچنین دکتر طاهری مدیر کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق با قدردانی از دکتر کرباسیان و هیئت همراه اظهار امیدواری کرد با مساعدت‌های سازمان‌های توسعه‌ای مانند ایمیدرو و همکاری‌هایی که از طرف استانداری خراسان رضوی و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور شده، این پروژه ملی که نخستین پارک موزه علوم زمین در ایران و منطقه خاورمیانه است در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

لازم به ذکر است؛ پروژه پارک موزه علوم زمین در زمینی به مساحت 10هزار متر مربع و با زیربنای 2200 متر مربع دارای محوطه‌های تخصصی و علمی است که در کنار مرکز جامع مستندات علوم زمین می‌تواند سرمایه علمی کشور محسوب شود.

 این پروژه هم اکنون با 95 درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل است و امید با تامین منابع مالی و مساعدت‌های استانداری خراسان رضوی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی همچنین حمایت‌های مالی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و ایمیدرو در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

 


نظر شما :