رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران در فروم اقتصادی روسیه:ایران آماده ورود به آبهای بین‌المللی، اقیانوس‌ها و قطب جنوب است

۰۵ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۵ کد : ۲۳۰۳۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۳۴
رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران در فروم اقتصادی روسیه:ایران آماده ورود به آبهای بین‌المللی، اقیانوس‌ها و قطب جنوب است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران، در نشست تخصصی اقتصاد و ذخایر اقیانوس‌های جهان که یکی از مهمترین نشست‌های فروم اقتصادی بین‌المللی روسیه است، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای حضور در آبهای بین المللی، اقیانوسها و قطب جنوب جهت مطالعات زمین‌شناسی دریایی خبر داد.

دکتر راضیه لک، در بخشی از سخنان خود که در حضور متخصصان دریایی جهان ارائه شد؛ تاکید کرد: ایران از سمت جنوب کشور از راه خلیج فارس، دریای مکران( عمان) به اقیانوس ها راه دارد. سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران با انجام مطالعات منابع غیرزنده دریایی در دریاهای سرزمینی، خود را آماده ورود به آبهای بین المللی، اقیانوسها و قطب جنوب کرده است.

وی سپس با اشاره به قراردادی که میان سازمان زمین شناسی و  اکتشافات معدنی ایران و شرکت دولتی رز ژئو روسیه منعقد شده‌است، بیان کرد:  انجام مطالعات زمین شناسی مشترک با شرکت رز ژئو در کاسپین می‌تواند به عنوان تمرینی برای طراحی و اجرای مطالعات اکتشافی گسترده‌تر در آبهای بین المللی و اقیانوس‌ها باشد. سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران بر این باور است که زمین متعلق به همه انسانها و ملت‌ها است. مطالعه و شناخت ویژگی‌ها ومنابع آن به صورت مشترک، بهره‌برداری هوشمندانه و سازگار با محیط‌زیست از پتانسیل‌های اقتصادی تنها کره شناخته شده قابل سکونت در جهان(universe) می‌تواند موجب ترویج صلح در جهان شود.

گفتنی است، در روزهای اخیر و درحاشیه چهاردهمین فروم اقتصادی ایران و روسیه، قراردادی میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران و شرکت دولتی روسیه(رز ژئو) با محوریت زمین‌شناسی دریایی و اکتشاف موادمعدنی به روش ژئوفیزیک هوایی منعقد شد.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :