به مناسبت روز صنعت و معدن: دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت با اصحاب رسانه

۰۹ تیر ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۷ کد : ۲۳۰۴۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۸۹
به مناسبت روز صنعت و معدن: دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت با اصحاب رسانه

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت صبح امروز میزبان جمعی از نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی کشورمان به مناسبت ۱۰ تیر ماه روز صنعت و معدن بود.

در این نشست، که با حضور مقام عالی وزارت و جمعی از معاونان و مدیران محمد شریعتمداری برگزار شد، حاضران برنامه های انجام شده و پیش روی این وزارتخانه را مطرح کردند و ضمن پاسخگویی به سئوالات خبرنگاران به شفاف سازی پیرامون مسائل مطرح شده در حوزه صنعت، معدن و تجارت پرداختند.

براساس این گزارش، محمد شریعتمداری به بیان برخی شاخص های کمی و مقایسه ای در بخش صنعت، معدن و تجارت پرداخت که بر همین در بخش اکتشاف، زمین شناسی و معدن؛ تا انتهای سال ۹۶ آماری معادل ۷۲۲ میلیون تن ماده معدنی در بخش استخراج معادن به دست آمده است.

همچنین، در بخش ژئوفیزیک هوایی بیش از ۵۱۸/۳ هزار کیلومتر پرواز خطی و بیش از ۸۳۱ نقشه زمین شناسی تا انتهای سال ۹۶ تهیه و انجام شده است. شایان ذکر است، سال گذشته تا پایان اردیبهشت ۹۷ بیش از ۷۷۰ پروانه اکتشاف، ۳۷۷ گواهی کشف معدن با هزینه عملیاتی معادل ۵۲۸/۲ میلیارد ریال و ۵۰۴ پروانه بهره برداری معدن با ایجاد اشتغال برای ۴۱۵۸ نفر انجام شده است.

 

 

 

 


نظر شما :