معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در اجلاس سازمان نظام مهندسی معدن تاکید کرد: لزوم تعامل دولت و ملت جهت هم‌افزایی و توسعه بخش معدن

۱۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۷ کد : ۲۳۰۵۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۶۳
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در اجلاس سازمان نظام مهندسی معدن تاکید کرد: لزوم تعامل دولت و ملت جهت هم‌افزایی و توسعه بخش معدن

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، شانزدهمین اجلاس سالانه عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران با حضور معاونان محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت در تبریز آغاز به کار کرد.

در این همایش معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در افتتاحیه این اجلاس سخنرانی کرد و بر لزوم تعامل خانه دولت و ملت در جهت هم‌افزایی بخش معدن و  تهیه نقشه راه معدن و برنامه چهارساله بخش معدن تاکید کرد.

دکتر راضیه لک، همچنین با اعلام آمادگی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جهت همکاری در زمینه تولید و انتشار اطلاعات پایه به  جلسات متعدد با نظام مهندسی معدن جهت ارتقای همکاری در بخش‌های مختلف اشاره کرد.

وی ضمن با اهمیت دانستن فعالیت‌های متالوژنی منطقه شمال غرب و تولید تمام اطلاعات پایه  مورد نیاز این استان در زمره فعالیت‌های سازمان بیان کرد: انجام عملیات ژئوفیزیک هوایی در دو مرحله در استان با 40هزار کیلومتر طول پروازی در این استان منجر به شناسائی 65 محدوده امیدبخش پلی‌متال  شده است.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ضمن اعلام آمادگی جهت واگذاری این محدوده‌ها به بخش خصوصی به تهیه بیش از 7 درصد نقشه‌های یک بیست و پنج هزارم زمین‌شناسی استان اشاره کرد و گفت: در این زمینه که رتبه اول در کشور را به دست آوردیم.

پس از پایان شانزدهمین اجلاس سالانه عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران، دکتر راضیه لک از اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال باختری-تبریز بازدید کرد و در طی آن با همکاران شاغل در بخش‌های  مختلف زمین‌شناسی، اکتشافات، آزمایشگاه و کتابخانه  و سایر بخشها  دیدار صمیمانه داشت.

همچنین ضمن ارائه گزارش همکاران مرکز تبریز از برنامه‌های سال 1397 و در دست اجرای این مرکز، حاضران به بررسی پیشنهادات و نیازهای همکاران این مرکز جهت بهبود خدمات پرداختند.


نظر شما :