سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌کند: سومین همایش تخصصی نقشه‌های زمین‌شناسی 2 مرداد

۲۸ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۹ کد : ۲۳۰۷۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۲۸
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌کند: سومین همایش تخصصی نقشه‌های زمین‌شناسی 2 مرداد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سومین همایش تخصصی نقشه‌های زمین‌شناسی 2 مرداد ماه امسال در محل این سازمان برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش محورهای سومین همایش تخصصی نقشه‌های زمین‌شناسی؛ نقشه‌های زمین‌شناسی(ساختمانی، اقتصادی، مهندسی، شهری‌و...)، نقشه‌های زمین‌شناسی 3 بُعدی، روش‌های نوین تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی (Digital Geology)، نقشه‌های زمین‌شناسی در اکتشاف، نقشه‌های زمین‌شناسی و آب‌های زیرزمینی و منابع کارستیک، نقشه‌های زمین‌شناسی بستر دریا، نقشه‌های زمین‌شناسی در تحلیل‌های زمین‌شناسی منطقه‌ای، نقشه‌های مکان‌یابی مناطق مستعد ژئوپارک، مدیریت داده‌ها، اطلاعات و دانش زمین‌شناسی حاصل از نقشه‌های زمین‌شناسی عنوان شده است.

شایان ذکر است، برگزاری کارگاه آموزشی تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی و همچنین انتخاب نقشه برتر از دیگر برنامه‌های این نشست است و آقایان دکتر مسعود زمانی پدرام به عنوان دبیر علمی و مهندس سیدهادی میرمحمد میگونی به عنوان دبیر اجرایی سومین همایش تخصصی نقشه‌های زمین‌شناسی انخاب و معرفی شده‌اند.

در سخن دبیر این نشست می‌خوانیم: اکنون بر کسی پوشیده نیست که نقشه‌های زمین‌شناسی، پایه و اساس اکتشافات موادمعدنی و هیدروکربورها، مخاطرات زمین‌شناختی (زلزله، سیل، زمین لغزش، فرونشست...)، ژئوپارک‌ها، مکان‌یابی شهرهای جدید و سازه‌های مهم صنعتی، انجام بهینه طرح‌های مسیریابی جادهها، خطوط انتقال نیرو، انرژی، آب و انجام تحقیقات زمین‌شناسی و علوم وابسته در سطح ملی و بین‌المللی است.

بر همین اساس سومین همایش تخصصی نقشه‌های زمین‌شناسی بر آن است تا در راستا و اهداف توسعه پایدار، با بسترسازی مناسب‌تر و برپایی نشست‌های علمی کاربردی، ارائه مقالات علمی، پوستر، کارگاه‌های آموزشی در زمینه نقشه‌های زمین‌شناسی، تعامل سازنده با دانشگاه‌ها، مراکز علمی و صنعتی، موجب رشد و توسعه، و شتاب هر چه بیشتر این فرآیند مهم و حیاتی در اجرای درست طرح‌های عمرانی و معدنی شود.

مهلت ارسال مقاله به دبیرخانه این نشست تا تاریخ  16/4/97 اعلام شده و علاقه‌مندان می‌توانند به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه به شماره 66070509 تماس گرفته یا به وب‌سایت http://geomap3.conference.gsi.ir/fa مراجعه نمایند.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :