امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک؛ تعمیق و توسعه مناسبات دوجانبه ایران و غنا در بخش علوم‌زمین

۲۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۸:۲۴ کد : ۲۳۱۰۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۱۱
امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک؛ تعمیق و توسعه مناسبات دوجانبه ایران و غنا در بخش علوم‌زمین

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، تفاهم‌نامه در زمینه همکاری علوم زمین بین این سازمان و سازمان زمین‌شناسی جمهوری غنا به امضا رسید.

بر اساس این گزارش، عصر امروز سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور میزبان معاون فنی سازمان زمین‌شناسی غنا بود که پس از انجام مذاکرات دوجانبه دو طرف نسبت به امضای تفاهم‌نامه در زمینه همکاری علوم زمین توافق کردند.

این تفاهم‌نامه که به امضای دکتر سولومون آنوم معاون فنی سازمان زمین‌شناسی غنا و دکتر عباس گل‌محمدی معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران رسیده، تبادل اطلاعات فنی و علمی، تبادل بازدیدهای مطالعه‌ای و علمی، همکاری در فعالیت‌های پژوهشی منفرد، برگزاری مشترک سمینار، همایش، کارگاه آموزشی و سخنرانی و اجرای مشترک‌های پروژه را دستور خود قرار داده است.

از سویی دو طرف نسبت توسعه و تعمیق همکاری‌های ایران و غنا در ساخت انبار مغزه‌های حفاری ملی، تهیه نقشه میراث زمین‌شناختی برای ارتقای زمین‌گردشگری، همکاری در زمینه زمین‌شناسی پزشکی، تأسیس سیستم پایگاه داده‌های علوم زمین و وب GIS، آموزش در تمام زمینه‌های مورد توافق همکاری، انجام اکتشافات الماس، طلا، فلزات پایه با استفاده از تجهیزات و تکنیک‌های مدرن، همکاری در زمینه کانی‌شناسی رُسی و سرامیک‌ها، ارزیابی زمین‌شناسی زیست‌محیطی، هیدروژئولوژی، مخاطرات زمین‌شناختی و زمین‌شناسی مهندسی و همکاری در زمینه آنالیزهای نمونه‌های برداشت شده به توافق رسیدند.

شایان ذکر است؛ پیش از امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک ایران و غنا در بخش علوم زمین، معاون فنی سازمان زمین‌شناسی غنا و همراهان وی با جمعی از معاونان و مدیران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران به بررسی و مطالعه راهکارهای پیش‌روی دو طرف جهت توسعه همکاری‌ها پرداختند.


نظر شما :