سومین کارگاه مقدماتی پیش رویداد استارت‌آپی علوم‌زمین برگزار شد

۱۳ آبان ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۶ کد : ۲۳۲۰۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۰۵
سومین کارگاه مقدماتی پیش رویداد استارت‌آپی علوم‌زمین برگزار شد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق، با نزدیک شدن به برگزاری بزرگترین رویداد استارت آپی علوم زمین کشور در مشهد، سومین پیش رویداد استارت‌آپی با هدف آشنایی بیشتر صاحبان ایده، سرمایه‌گذاران و سایر علاقه‌مندان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد-گروه زمین شناسی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، خانم مهندس پرورش، مسئول هماهنگی و پیگیری رویداد بزرگ استارت‌آپی علوم‌زمین، از برگزاری موفقیت‌آمیز پیش رویدادها که در قالب سه کارگاه آموزشی در دانشگاه‌های فردوسی، پیام‌نور و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد، خبر داد.

وی، برگزاری کارگاه آموزشی شماره سه در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد را به دلیل نزدیکی به رویداد اصلی (start up weekend) که در تاریخ ۲۳، ۲۴ و ۲۵ آبان ماه برگزار می‌شود، بسیار با اهمیت و مثمرثمر دانست.

دکتر طاهری، مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق، نیز در پیش رویداد سوم ضمن تشکر از همکاری‌های دانشگاه فردوسی، دانشگاه پیام‌نور و دانشگاه آزاد اسلامی این تعامل و همکاری را برای آمادگی فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم‌زمین در دانشگاه‌ها بسیار با اهمیت دانست.

 وی به استقبال جوانان فارغ‌التحصیل اشاره کرد و گفت: "ما پیگیری و دغدغه اشتغال برای افراد مستعد و جویای کار را وظیفه انسانی خود می‌دانیم و در همین راستا سعی می‌کنیم ضمن توجه به دغدغه جوانان شرایط لازم جهت اشتغال آنان را با برگزاری چنین رویدادی فراهم آوریم."

دکتر جوانبخت، مدیر گروه زمین‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی، هم از عدم انگیزه کافی متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها به انتخاب رشته زمین‌شناسی خبر داد و افزود: با وجود این‌که جاذبه‌های زیادی که در این رشته وجود دارد و منابع عظیم خدادادی در گستره ایران زمین متاسفانه شرایط لازم جهت اشتغال فارغ‌التحصیلان فراهم نیست لذا انگیزه کافی جهت ورود به این رشته نیز کمتر گردیده است.

در این جلسه دکتر دستجردی (دارای تخصص پزشکی) با سخنرانی جذاب خود به تبیین استارت آپ ها در علوم زمین پرداخت و از عدم استقبال جوانان از رشته های زمین شناسی و معدن اظهار تعجب کرد، چرا که زمینه های کاری بسیار زیادی جهت فعالیت وجود دارد. وی که مدیر عامل یک شرکت معدنی است زمینه های متعدد کار در این عرصه را برشمرد و خواستار توجه علاقه‌مندان به کار روی این ایده‌ها شد.

در ادامه جلسه روند برگزاری رویداد استارت آپ ویکند توسط مهندس جاهدی، رئیس دبیرخانه کسب و کارهای نوپای استان و همکار ایشان، خانم مهندس امیری شرح داده شد.

همچنین مهندس زیارت‌نیا بعنوان یک کارآفرین موفق در عرصه معدن و فرآوری تجربه‌های خود را مطرح کرد.

در پایان مهندس علایی، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مشهد به بازگویی مشکلات موجود در حوزه منابع آب پرداختند و از جوانان و صاحبان ایده خواستند تا با توان علمی خود به ارائه راهکارهای عملی در این رابطه بپردازند.

این کارگاه با ارائه لوح تقدیر و تجلیل از مدرسان و مدعوان به کار خود پایان داد.

 

 


نظر شما :