۲۷ آذر در دانشگاه صنعتی شاهرود: برگزاری دومین کنفرانس ملی کاربردهای نانو و بیوفناوری در علوم زمین و معدن

۲۵ آذر ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۳۲۶۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۵۶
دومین همایش ملی کاربردهای نانو و بیوفناوری در علوم زمین و معدن به همت اداره نانوبیوزمین مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و همکاری دانشگاه صنعتی شاهرود و خانه معدن ایران ۲۷ آذر برگزار می‌شود.
۲۷ آذر در دانشگاه صنعتی شاهرود: برگزاری دومین کنفرانس ملی کاربردهای نانو و بیوفناوری در علوم زمین و معدن

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از مرکز پژوهش‌های کاربردی، دومین همایش ملی کاربردهای نانو و بیوفناوری در علوم زمین و معدن به همت اداره نانوبیوزمین مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و همکاری دانشگاه صنعتی شاهرود و خانه معدن ایران ۲۷ آذر برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، دومین همایش ملی کاربردهای نانو و بیوفناوری در علوم زمین و معدن با هدف ترویج فناوری نوین در عرصه علوم زمین به ویژه معدن وصنایع معدنی و همچنین هم‌اندیشی اساتید، پژوهشگران و فعالان حوزه معدنی کشور برگزار می‌شود.

دبیر علمی کنفرانس نانوبیوفناوری در این خصوص گفت: مرکز پژوهش‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با همکاری دانشکده معدن دانشگاه صنعتی شاهرود و خانه معدن ایران، در راستای تحقق اهداف بلند مدت پژوهشی خود، توسعه هرچه بیشتر ارتباط علمی بین پژوهشگران، استادان، معدنکاران و صنعت‌کاران کشور و ایجاد محیط مناسب جهت برقراری ارتباط علمی و تبادل افکار، اقدام به برگزاری این همایش کرده است.

زهره برومند افزود: از زمان شروع اطلاع‌رسانی این همایش که از اواسط مرداد 97 بوده، تعداد 76 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که پس از داوری های انجام شده، 26 مقاله پذیرفته شده است.

 وی خاطرنشان کرد: از این تعداد 6 مقاله به صورت سخنرانی و  20 مقاله به صورت پوستر جهت ارائه در همایش انتخاب شده‌اند.

برومند تصریح کرد: علاوه بر این، تعداد 6 سخنرانی ویژه توسط اساتید این حوزه و 4 کارگاه تخصصی  Fe-SEM وICP-MS - میکروسکوپ رامان و XRD در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است، به‌کارگیری نانو و بیو فناوری در استحصال عناصر ارزشمند واستراتژیک (نانوجاذب‌ها-نانو فلوتاسیون- بیولیچینگ و..)، بکارگیری نانو و بیوفناوری در پی‌جویی کانسارهای پنهان (نانوبیوسنسورها)، بکارگیری نانووبیو فناوری در محیط زیست معادن، بکارگیری  نانو و بیوفناوری در مخاطرات علوم زمین(گردوغبار، فرونشست، زمین‌لرزه، دریاچه ارومیه، تغییرات اقلیم، نانوژئوشیمی و نانوکانی‎شناسی، نانوپوشش‌ها،کاربردهای نانو و بیوفناوری در استخراج و زمین‌شناسی مهندسی و ژئوتکنیک (بهبود خواص مهندسی خاک، تونل‌ها، سدها) و نانووبیومالچ‌ها از محورهای اصلی کنفرانس نانوبیوفناوری در معدن است.

گفتنی است، همایش یاد شده در محل دانشکده معدن، نفت و ژئوفیزیک دانشگاه شاهرود، واقع در شاهرود، بلوار دانشگاه برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس این نشست http://nanobiomining2018.shahroodut.ac.ir/fa/  مراجعه نمایند.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دومین همایش ملی کاربردهای نانو و بیوفناوری در علوم زمین و معدن زهره برومند دانشکده معدن دانشگاه صنعتی شاهرود


نظر شما :