برگزاری نخستین کنفرانس ملی پژوهش‌های دانش بنیان در علوم‌زمین در شهر اهواز

۱۶ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۲ کد : ۲۳۳۰۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۱۹۳
نخستین کنفرانس ملی پژوهش‌های دانش بنیان در علوم زمین با حضور استادان و دانشجویان دانشگاه‌های آزاد و دولتی کشور برگزار شد.
برگزاری نخستین کنفرانس ملی پژوهش‌های دانش بنیان در علوم‌زمین در شهر اهواز

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نخستین کنفرانس ملی پژوهش‌های دانش بنیان در علوم زمین به همت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان و با همکاری اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب غربی و دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید چمران اهواز با حضور استادان و دانشجویان دانشگاه‌های آزاد و دولتی کشور برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این همایش مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب غرب در سخنرانی کلیدی خود به بررسی توانمندی‌های ژئوتوریسمی خوزستان پرداخت و ضمن بر شمردن ژئوسایت‌های بالقوه در بخش‌های مختلف این استان گفت:  ژئوپارک‌ها از طرف یونسکو حمایت معنوی شده و قصد آن منفعت مالی جامعه میزبان است و در شرایطی که کارآفرینی یک از اولویت‌های کشور ما است هر ژئوپارک می‌تواند چندین شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند.

مهندس علی اژدری به نمونه‌های خارجی ژئوپارک‌ها به ویژه ژئوپارک‌های کشور چین اشاره کرد و گفت: تا سال 2018 در 38 کشور جهان 140 ژئوپارک ثبت شده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح مطالعاتی ژئوتوریسم استان خوزستان در اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب غرب در حال انجام است و به زودی مطالعات فاز اول آن به پایان خواهد رسید.

لازم به ذکر است کارشناسان اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب غرب به عنوان داور مقالات در برگزاری همایش همکاری داشتند.

همچنین محورهای ویژه نخستین کنفرانس ملی پژوهش‌های دانش بنیان در علوم‌زمین روش‌های نوین اکتشاف و بهره‌برداری، مخاطرات زمین‌شناسی، زمین‌شناسی مهندسی و زیست‌محیطی، اصلاح‌کننده‌های معدنی خاک و مالچ‌های معدنی و کاربرد بیوفناوری و نانوفناوری در علوم زمین و معدن عنوان شده است.

کلید واژه ها: برگزاری نخستین کنفرانس ملی پژوهش‌های دانش بنیان در علوم‌زمین در شهر اهواز روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب غرب مهندس علی اژدری


نظر شما :