موافقت با ایجاد مرکز نوآوری علوم زمین کشور در مشهد

۰۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۳۳۸۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۶۹
با مبادله موافقت‌نامه دوجانبه میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مقدمات ایجاد مرکز نوآوری علوم زمین کشور در مشهد انجام شد
موافقت با ایجاد مرکز نوآوری علوم زمین کشور در مشهد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور،  به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق با مبادله موافقت‌نامه دوجانبه میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مقدمات ایجاد مرکز نوآوری علوم زمین کشور در مشهد انجام شد.

بر اساس این گزارش، مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق گفت: با توجه به ظرفیت‌های دانش زمین‌شناسی و معدن در کشور و متعاقب برگزاری موفق نخستین رویداد استارت‌آپی علوم زمین در این اداره و تبیین ظرفیت‌های مختلف علوم زمین و با پیگیری‌های انجام شده موافقت‌نامه ایجاد مرکز نوآوری علوم زمین کشور در مشهد با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد.

دکتر جعفر طاهری خاطرنشان کرد:  به زودی با تجهیز و راه‌اندازی این مرکز، روح امید و پویایی در بدنه کارشناسی جامعه جوان حوزه علوم زمین میسر خواهد شد.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد: با به نتیجه رسیدن طرح‌های ارائه شده و تولید محصولات خلاق، فن‌آورانه و دانش محور در این زمینه شاهد تحول مطلوب در علوم پایه و زیربنایی کشور باشیم و دستاوردهای این مرکز به سایر مناطق توسعه و تعمیم یابد.

وی افزود: هم‌چنین انتظار می‌رود با توجه به پویایی حاکم بر بدنه کارشناسی منطقه شمال شرق و تجربیات ارزشمند در کنار جوانان کارآمد، تحول چشمگیری در بازار کسب و کار حوزه علوم زمین محقق شود.

همچنین خانم مهندس پرورش از کارشناسان اداره‌کل منطقه شمال شرق و دبیر اجرایی رویداد استارت آپی علوم زمین گفت: در چارچوب این مرکز واحدهای نوآور صاحب ایده در حوزه علوم زمین فعالیت استارت آپی خود را با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و مساعدت کارشناسان این اداره‌کل و اطلاع‌رسانی به سرمایه‌گذاران ایده‌های خود را تجاری‌سازی خواهند کرد.

گفتنی‌ست؛ تجاری‌سازی ایده‌های این واحدهای نوآورانه، آنها را در ورود به بازار کسب و کار یاری می‌کند و این واحدها پس از خروج از مرکز نوآوری علوم زمین به صورت مستقل فعالیت خواهند داشت.

شایان ذکر است، نخستین پارک موزه علوم‌زمین در اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال شرق به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد که دربرگیرنده زیباترین نمونه‌های سنگ، کانی و فسیل از اقصی نقاط ایران و جهان است و مجموعه پارک‌های تخصصی این مجموعه علمی، فرهنگی و تفریحی امکان مستندسازی تحقیقات مختلف حوزه علوم زمین را برای محققان و دانشجویان فراهم خواهد ساخت.

استان خراسان رضوی با برخورداری از معادن و جاذبه‌های طبیعی منحصربفرد ظرفیت مطلوب برای رونق ژئوتوریسم (زمین‌ گردشگری) و گردشگری معدنی دارد و 68 نوع ماده معدنی در این استان شناسایی شده که مهمترین آنها سنگهای قیمتی و سنگ آهن است.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق دکتر جعفر طاهری ایجاد مرکز نوآوری علوم زمین کشور در مشهد


نظر شما :