رانش زمین در ورودی شهرستان طالقان در استان البرز

۱۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۳۴۱۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۴۶۷
رانش زمین در ورودی شهر طالقان در استان البرز منجر به انفجار گاز و حادثه در این شهر شد
رانش زمین در ورودی شهرستان طالقان در استان البرز

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی کرج، این رانش که نیمه شب 14 اسفند رخ داد سبب تخریب بخشی از بلوار ورودی شهر طالقان و با وارد شدن فشار به لوله گاز منجر به انفجار در این منطقه شد.
به گفته دکتر فریبرز قریب رییس مرکز مرکز پژوهش‌های  کاربردی در پی رخداد این زمین لغزش، دو گروه از کارشناسان مرکز پژوهش‌های کاربردی و مدیریت مخاطرات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به محل اعزام شدند و همچنان در حال مطالعه و برداشت هستند که اطلاعات تکمیلی‌تر در خصوص علل و چگونگی وقوع این رویداد پس از تهیه گزارش از سوی کارشناسان اعلام خواهد شد.

همچنین جلسه مدیریت بحران با حضور مهدی مهرور مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز، جواد صادقلو فرماندار و قاسم‌پور شهردار طالقان و همچنین کارشناسان مرکز مرکز پژوهش‌های  کاربردی به‌منظور بررسی این رویداد برگزار شد.
شایان ذکر است شهرستان طالقان با ۷۰ رورستا به مرکزیت شهر طالقان در ۹۰ کیلومتری شمال غربی کرج واقع شده و یکی از شهرستان‌های استان البرز است که از شمال در همسایگی استان مازندران قرار دارد.

 

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی کرج دکتر فریبرز قریب رییس مرکز مرکز پژوهش‌های کاربردی رانش زمین در ورودی شهرستان طالقان


نظر شما :