رانش زمین در مسیر رودخانه دروان استان البرز

۲۳ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۳۴۴۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۶۷
رانش زمین در مسیر رودخانه دروان استان البرز

به گزارش روابط‌عمومی مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر فریبرز قریب با اعلام این خبر گفت: در اثر بارندگی‌های اخیر در استان البرز، رانش زمین در مسیر رودخانه دروان رخ داده است.

وی افزود: در پی این حادثه پرسنل هلی‌کوپتر امداد استان البرز مستقر در مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج، به محل اعزام شدند و گزارش تصویری مقدماتی از این رخداد تهیه شده است.

رئیس مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و  اکتشافات‌معدنی کشور افزود: این رانش، مسیر رودخانه را مسدود کرده و سبب تشکیل یک دریاچه طبیعی شده است.

وی تاکید کرد: این احتمال وجود دارد که بر اثر تجمع  آب، سد طبیعی ایجاد شده مجددا شکسته شود و خطر سیل و آب گرفتگی برای روستاهای پایین دست وجود دارد.

روستای دروان از توابع بخش مرکزی شه رستان کرج و استان البرز است و در 22 کیلومتری شمال غربی کرج قرار گرفته‌است. جاده روستای دروان از منطقه باغستان کرج آغاز می‌شود و پس از عبور از روستاهای آتشگاه، نوجان و خوارس به این روستا می‌رسد.

رودخانه دروان نیز از تلاقی دو رود به نام‌های گته رودخانه و خورد روخانه به وجود می‌آید و در ادامه بعد از رد شدن از این روستا به روستاهای پایین دست مانند خوارس بیرانچال برغان و… می‌رسد.

برداشت فیلم و عکس توسط پرسنل هلیکوپتر امداد مستقر در مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

کلید واژه ها: روابط‌عمومی مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشوردکتر فریبرز قریباستان البرز


نظر شما :