تولید موفقیت آمیز کنسانتره سنگ آهن در بافق

۱۶ مهر ۱۳۸۴ | ۰۹:۲۵ کد : ۲۳۵۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۶۱
نخستین محصول کنسانتره سنگ آهن چغارت، به صورت آزمایشی دربافق تولید شد. به گزارش شانا؛ تولیداین محصول، به مناسبت ایام دهه فجر و با حضور مسئولان وزارت صنایع و معادن در این شهر انجام شد.

نخستین محصول کنسانتره سنگ آهن چغارت، به صورت آزمایشی دربافق تولید شد.
به گزارش شانا؛ تولیداین محصول، به مناسبت ایام دهه فجر و با حضور مسئولان وزارت صنایع و معادن در این شهر انجام شد.
با موفقیت در بهره برداری آزمایشی از این طرح، بهره برداری رسمی آن با حضور رییس جمهور در آینده نزدیک امکان پذیر شد. با افتتاح رسمی این طرح، سالانه 2/3 میلیون تن کنستانتره مورد نیاز صنایع فولاد کشور تامین خواهد شد.
این گزارش به نقل از شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق حاکی است؛ معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در آیین بهره برداری، گفت: از محصولات این کارخانه در کارخانه های فولاد اهواز، فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان استفاده خواهد شد.
"علی پالیزدار" افزود: بدین وسیله مشکل مواد اولیه واحدهای فولادسازی کشور رفع خواهد شد.
وی این کارخانه را بخشی از طرح توسعه چغارت معرفی کرد و گفت: قرار است در بافق یک واحد "آگلومراسیون" با ظرفیت 800 هزار تن و یک کارخانه "گندله سازی" با ظرفیت 40 میلیون تن ساخته شود.
پالیز دارخاطرنشان کرد: رسیدن به این مهم نیازمند داشتن زیر ساخت هایی مانند آب، برق و گاز است.
وی گفت: تا زمان بهره برداری از خط انتقال آب زاینده رود به بافق باید آب مورد نیاز این طرح به صورت موقت تامین شود و در صورت تامین نشدن آب، روزانه سه هزار میلیارد ریال تولید نخواهیم داشت.
وی تاثیر ایجاد این طرح در منطقه را ایجاد یکهزار فرصت شغلی مستقیم و 7 تا 13 هزار فرصت شغلی غیر مستقیم اعلام کرد.
معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران سپس گفت: در برنامه چهارم توسعه 29 میلیون تن فولاد برای تولید در نظر گرفته شده که 10 میلیون تن آن سهم بخش خصوصی است.
این گزارش حاکی است؛ مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق نیز دیروز/پنج شنبه/در این آیین اعلام کرد: این کارخانه با همین ظرفیت فعلی کار خود را آغاز می کند؛ اما افزایش تولید آن تا سقف چهار میلیون تن مد نظر است.
"محمد دهستانی" با اشاره به تولید یک میلیون تن سنگ آهن در سال جاری اظهارامیدواری کرد این رقم در سال آینده به دو برابر افزایش یابد.
وی گفت: امروز با افتتاح این طرح، ظرفیت تولید شرکت سنگ آهن مرکزی بافق یزد به 2/7 میلیون تن می رسد.
مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق مهم ترین مشکل موجود را تامین آب مورد نیاز دانست و اظهار امیدواری کرد این مشکل با همکاری مسئولان حل و بستر لازم برای توسعه استان فراهم شود.
شانا

کلید واژه ها: یزد


نظر شما :