امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه حکیم سبزواری؛ تمرکز سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بر توسعه مطالعات زمین‌شناسی در سبزوار

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۳۶۵۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۳۵۱
امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه حکیم سبزواری؛ تمرکز سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بر توسعه مطالعات زمین‌شناسی در سبزوار

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به دنبال سفر رئیس این سازمان و جمعی از معاونان و مدیران وی به سبزوار یادداشت تفاهم همکاری سه جانبه میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و دانشگاه حکیم سبزواری و  پژوهشکده علوم زمین به امضا رسید و از طرح مطالعات این سازمان در شرکت کشت و صنعت جوین در زمینه مطالعات زمین‌شناسی کشاورزی بازدید شد.

بر اساس این گزارش، در تفاهم‌نامه‌ای که به امضای دکتر علی‌اصغر مولوی رییس دانشگاه حکیم سبزواری، دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت و رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و دکتر حمید نظری معاون پژوهشی پژوهشکده علوم زمین رسید، سه طرف نسبت به پتانسیل‌یابی جهت معرفی یک  ژئوپارک در سبزوار با انجام مطالعات زمین‌شناسی از سوی دانشگاه حکیم سبزواری و با نظارت و راهبرد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به توافق رسیدند.

همچنین مشارکت در راه‌اندازی رشته ژئوتوریسم در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه حکیم سبزواری نیز از دیگر موارد توافق شده است.

پیش از امضای تفاهم‌نامه رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به تعامل بیشتر با دانشگاه تاکید کرد و گفت:  در راستای اجرایی کردن نقشه راه معدن و صنایع معدنی تعامل با دانشگاه و توانمندسازی دانشگاه‌ها در این بخش را سر لوحه خود قرار خواهیم داد.

دکتر علیرضا شهیدی همچنین ضمن اشاره به فعالیت‌های سازمان در تهیه و تولید اطلاعات پایه زمین‌شناسی و اکتشافاتی افزود مطالعات کاربردی علوم زمین از جمله مطالعات زمین‌شناسی کشاورزی و بررسی ژئوتوریسم و ژئوپارک به صورت یک پروژه پایلوت در منطقه سبزوار و جوین در حال انجام است  که امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسد.

شایان ذکر است، در این امضای یادداشت تفاهم سه جانبه رمضانعلی سبحانی‌فر  نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب و عضو کمسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی، معاون فرماندار سبزوار،  و جمعی از استادان و روسای بخش‌های علمی دانشگاه حکیم سبزواری و مدیران استانی و معاونان و مدیران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز حضور داشتند.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور پژوهشکده علوم زمین دکتر علی‌اصغر مولوی رییس دانشگاه حکیم سبزواری دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت و رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دکتر حمید نظری معاون پژوهشی پژوهشکده علوم زمین


نظر شما :