حمایت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از پروژه زمین‌شناسی کشاورزی در بازدید از شرکت کشت و صنعت جوین

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۳۶۵۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۵۶۴
حمایت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از پروژه زمین‌شناسی کشاورزی در بازدید از  شرکت کشت و صنعت جوین

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شنناسی و اکتشافت‌معدنی کشور، به دنبال سفر رئیس این سازمان و همراهان وی به استان خراسان‌رضوی حاضران ضمن حضور در شرکت کشت و صنعت جوین و منطقه کشاورزی این شرکت، از نزدیک با طرح پایلوت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در این مجموعه در خصوص مطالعات زمین‌شناسی کشاورزی بازدید کردند.

شایان ذکر است، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در کارخانه تولید و تصفیه قند و شکر جوین و همچنین کارخانه تولید اسید سولفوریک و اسید سیتریک و مواد اولیه کودهای معدنی به مطالعات پایلوتی در زمینه زمین‌شناسی کشاورزی پرداخته است.

در خلال این بازدید گزارشاتی در رابطه با مطالعات زمین‌شناسی کشاورزی مرکز پژوهش‌های کاربردی از سوی رئیس این مجموعه ارائه شد.

گفتنی است، مطالعات زمین‌شناسی کشاورزی از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در شرق کشور در محدوده‌ای با وسعت ۶۰۰ کیلومتر مربع با هدف افزایش بازدهی آب و خاک و صرفه‌جویی در مصرف آب با توجه به محدودیت‌های موجود در بخش آب و افزایش بازدهی محصولات کشاورزی از طریق کامل کردن خاک با افزودن کودهای معدنی از جمله زئولیت و بنتونیت و دیگر کودهای مورد نیاز در حال انجام است و امید می‌رود نتایج  این مطالعات تا پایان امسال ارائه شود.


نظر شما :