مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه کردستان خبر داد: صدور پروانه اکتشاف برای پنج محدوده امیدبخش طلا در کردستان

۰۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۶ کد : ۲۳۷۶۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۴۰
مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه کردستان خبر داد: صدور پروانه اکتشاف برای پنج محدوده امیدبخش طلا در کردستان

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه کردستان از صدور پروانه اکتشاف برای پنج محدوده امیدبخش طلا در کردستان خبر داد و گفت: در کالک مبنای معادن استان کردستان محدوده‌های کوله بیان سنندج، مودی دیواندره، اخی کمال دهگلان، خلیچیان سنندج و بوئین بانه به نام سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور طی سال‌های گذشته بلوکه شده بود.

مهدی مرادی خاطرنشان کرد:  با تلاش مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی سنندج و با موافقت معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور  این محدوده‌ها فعال شد و در اختیار این سازمان قرار گرفت.

به گفته وی، در همین راستا و در سال‌های 96 و 97 به همت کارشناسان مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی سنندج طی دو مرحله اقدام به نمونه‌برداری ژئوشیمیایی و لیتوژئوشیمیایی شد و در نهایت با تایید معاونت اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت محدوده‌های مذکور جهت ادامه اکتشافات معرفی شدند که در صورت موافقت منابع طبیعی استان پروانه‌های اکتشاف برای محدوده‌های ذکر شده صادر خواهد شد.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهدی مرادی مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی سنندج وزارت صنعت، معدن و تجارت استان کردستان


نظر شما :