رشد 1388 درصدی اکتشافات مواد معدنی در استان همدان

۱۰ مهر ۱۳۸۴ | ۱۰:۳۱ کد : ۲۳۷۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۳۹
از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه سالجاری، نزدیک به 6/35 میلیون تن انواع مواد معدنی در استان همدان کشف شده است

از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه سالجاری، نزدیک به 6/35 میلیون تن انواع مواد معدنی در استان همدان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1388 درصد رشد نشان می دهد.
به گزارش خبرگزاری موج، میرابوالفتحی رئیس سازمان صنایع و معادن استان همدان، با بیان این مطلب افزود: در 9 ماهه سال جاری بیش از 6/2 میلیون تن مواد معدنی به ارزش 54 میلیاردو 298 میلیون ریال از معادن این استان استحراج شده که نسبت به مدت مشابه سل گذشته از لحاظ وزنی 72 درصد و از لحاظ ارزش 32 درصد افزایش نشان می دهد.
وی میزان ذخایر قطعی معادن همدان را نزدیک به 686 میلیون تن خواند و اظهار داشت: ظرفیت تولید سالیانه این معادن در حدود 3/3 میلیون تن است اما میزان استخراج واقعی آن 6/2 میلیون تن در سال است که نشان می دهد 700 هزار تن کمتر از ظرفیت تولید سالیانه این معادن است.
میرابوافتحی تصریح کرد: طی 9 ماهه سالجاری در معادن استان همدان 106 میلیارد و 245 میلیون ریال سرمایه گذاری شده و برای یک هزار و 520 نفر اشتغال ایجاد شده است.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان همدان از رشد 212 درصدی ارزش صادرات کالاهای صنعتی و معدنی این استان خبر داد و یادآور شد: تا پایان آذرماه سالجاری ارزش صادرات کالاهای صنعتی و معدنی نزدیک به 7/54 میلیون دلار بوده که سهم بخش معدن از این میزان صادرات تنها 2/2 میلیون دلار بوده است.
همچنین 32 هزار و 720 تن ماده معدنی شامل آهک صنعتی، لاشه موزاییکی، گرانیت مشکی و فلدسپات از این استان صادر شده است. 
  بازگشت  
خبرگزاری موج

کلید واژه ها: همدان


نظر شما :