در شورای معادن استانی زنجان مصوب شد: تشکیل اداره زمین‌شناسی در زنجان

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۳۸۲۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۳۷
در شورای معادن استانی زنجان مصوب شد: تشکیل اداره زمین‌شناسی در زنجان

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از  اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه کاسپین باختری (گیلان)،  جلسه شورای معادن استانی زنجان با حضور استاندار و معاونان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، نماینده مجلس، نماینده دادگستری، مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان در محل استانداری سالن اجتماعات برگزار شد.

براساس این گزارش، پانته‌آ گیاهچی ضمن قدردانی از دعوت ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت و استانداری استان زنجان گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور طی سال‌های گذشته در امر تولید اطلاعات پایه در حوزه اکتشافات معدنی و زمین‌‌شناسی در جهت شناسایی مناطق مستعد معدنی، مباحث عمرانی و زیرساختی کشور و در نهایت اشتغالزایی استان زنجان نقش بسزایی داشته است.

وی تصریح کرد:  اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه کاسپین باختری به دلیل زون ساختاری زمین‌شناسی در دو محدوده استان گیلان و زنجان با اهداف سازمانی مشغول به فعالیت است.

مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان با اشاره به این‌که این اداره کل در نتیجه مصوبه  هئیت دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور راه‌اندازی شده، گفت: با توجه به مصوب کردن شورای معادن استانی زنجان به استناد شورای معادن وزات صنعت، معدن و تجارت و با توجه به اهمیت جایگاه بخش معدن، کارشناسان متخصص بومی در دانشگاه زنجان و حمایت‌های استانداری نسبت به راه‌اندازی اداره زمین‌شناسی در استان زنجان اقدام کرد.

همچنین استاندار زنجان گفت: استان زنجان یکی از مهمترین استان‌های معدنی کشور و از بزرگترین تولید کنندگان ماده معدنی پتاس در کل کشور است.

فتح‌اله حقیقی با اشاره به تنوع و ظرفیت بالای معادن استان زنجان تاکید کرد: در استانی همچون زنجان که میزان اکتشاف از معادن و تنوع و گسترش محصولات معدنی در سطح بالایی قرار دارد باید اداره زمین‌شناسی مستقلی ایجاد و برای جلوگیری از خام‌فروشی محصولات معدنی استان اقدام شود.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور پانته‌آ گیاهچی


نظر شما :