بازدید اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی از آزمایشگاه‌ آنالیز مواد معدنی مرکز تبریز

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۳۸۷۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۶۳
بازدید اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی از آزمایشگاه‌ آنالیز مواد معدنی مرکز تبریز

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نماینده شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ریاست‌جمهوری به همراه گروهی از مدیران آزمایشگاه عضو شبکه از آزمایشگاه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال باختری (تبریز) به منظور امکان‌سنجی و با هدف توسعه همکاری‌های آزمایشگاهی دو طرف بازدید کردند.

مهندس فرخی نماینده شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ریاست جمهوری به همراه گروه 40 نفره‌ای  از مدیران و اعضای شبکه آزمایشگاهی از مجموعه‌های آزمایشگاهی مراکز تحقیقاتی استان بازدید کردند.

بر اساس این گزارش، بازدید این گروه از آزمایشگاه­‌های مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال غرب(تبریز) با جلسه‌­ای در محل سالن کنفرانس آغاز شد و رئیس این مرکز در مورد اهمیت و ضرورت آزمایشگاه‌ها این مرکز و ارتباط آن با اکتشاف منابع معدنی استان مطالبی را ارائه کرد.

مهندس عبدالحمید سرتیپی در ادامه پاسخگوی سوالات بازدیدکنندگان در مورد انواع روش‌های آزمایشگاهی به کار گرفته شده در این مرکز و نقش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در شناسایی مواد معدنی و همکاری‌های آن با ارگان‌های مختلف مراکز تحقیقاتی کشور بود.

به گفته وی آزمایشگاه آنالیز مواد معدنی مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال غرب به عنوان یک مرکز مرجع به ارائه خدمات آزمایشگاهی به منطقه غرب کشور مشغول است و همراه با اکتشاف ذخایر معدنی منطقه خدمات آنالیز و آزمایشگاهی نیز انجام شده است.

سرتیپی تاکید کرد: بر اساس نظر دستگاه‌های نظارتی بخش معدن بایستی گزارشات آزمایشگاهی و آنالیز نمونه‌های معدنی نیز در فعالیت‌های اکتشافی نیز لحاظ شود.

شایان ذکر است، حاضران از بخش‌های مختلف آزمایشگاه‌های مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال غرب (تبریز) از جمله آزمایشگاه کانی‌شناسی و شناسایی مواد به روش دیفراکتومتری اشعه ایکس و آزمایشگاه شیمی بازدید کرده و درباره روش‌های مورد استفاده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ریاست‌جمهوری عبدالحمید سرتیپی مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال غرب


نظر شما :