سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران معدنی شد

۲۸ آبان ۱۳۸۴ | ۰۸:۰۷ کد : ۲۳۹۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۳۵
به تازگی از ‌طریق یک منبع کاملا موثق و آگاه متوجه شدیم سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران فعالیت اکتشاف معادن را شروع کرده است

به تازگی از ‌طریق یک منبع کاملا موثق و آگاه متوجه شدیم سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران فعالیت اکتشاف معادن را شروع کرده است. این خبر در شرایطی که می‌دانیم سازمان گسترش و نوسازی معادن ایران و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی به  عنوان دو سازمان زیر مجموعه وزارت صنایع وجود خارجی دارند و با تجهیز این دو سازمان به کارشناسان زبده،  مشکلی در راه اکتشاف معادن وجود ندارد، بر‌‌ایمان کمی عجیب و باورنکردنی بود تا اینکه دیروز ملاقات با رضا ویسه‌ رییس سازمان نوسازی صنایع این فرصت را به وجود آورد تا از صحت و سقم این قضیه مطلع شویم.
 خبرنگار دنیای اقتصاد: در یکی از جلسات  شورای معاونین وزارت صنایع و معادن جناب‌عالی به  عنوان یکی از معاونین وزیر صنایع پرونده‌ای را به رویت وزیر رساندید که موضوع آن اکتشاف یک معدن طلا بود. ارتباط سازمان گسترش و نوسازی صنایع با معدن آن هم معدن طلا چیست؟
 رضا ویسه: کار سازمان ما اکتشاف نبود.
 خبرنگار دنیای اقتصاد: پس چیست؟
 رضا ویسه: کار ما ایجاد و خلق  تکنولوژی در فرآیندRD در معدن ‌طلا‌ی زرشوران بوده است. این معدن یک معدن سولفیدی وار‌سینکی است و استحصال طلا از این معدن با وجود این دو ماده سخت است لذا کارشناسان ما به کمک دانشگاه توانستند در یک طرح آزمایشی که هزینه‌ای در حدود 2‌میلیارد و 200‌میلیون تومان دربرداشت، قادر به استحصال طلا شوند.
 بنابراین توانمندی برای استحصال طلا طرح اکتشاف نیست.
 اما برای خبرنگار دنیای اقتصاد: هنوز این قضیه مبهم است که : آیا وضعیت صنایع کشورمان به حدی به موقعیت ایده‌آل و نقطه آرمانی رسیده است که اکنون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ورود به عرصه معدن را هم جزو فعالیت‌هایش تلقی می‌کند؟
دنیای اقتصاد

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :