حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی

۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۴۰۶۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۸۱
حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به دنبال زمینلرزه‌ای که بامداد 17 آبان بخش‌های از آذربایجان‌شرقی را لرزاند وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن حضور در مناطق زلزله‌زده  روستای  ورنکش در بخش ترکمانچای شهرستان میانه در میان مردم این مناطق حضور یافت.

دولت برای جبران خسارت‌های زلزله با جدیت کمک خواهد کرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت و جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در آذربایجان‌شرقی، تصریح کرد: دولت برای جبران خسارت‌های زلزله با جدیت  وارد میدان خواهد شد و کمک خواهد کرد.

رضا رحمانی در بازدیدی که از روستای زلزله‌زده ورنکش در بخش ترکمانچای شهرستان میانه داشت در یک گفت‌وگوی زنده تلویریونی با رسانه ملی، بیان کرد: همه عوامل و دستگاه‌های مرتبط برای خدمت‌رسانی به مردم حادثه‌دیده بسیج شده‌اند و ما نیز برنامه‌های از پیش تعیین شده سفرمان را به همین منظور لغو کردیم.

رسانه ملی همکاری خوبی در پوشش خبری این حادثه داشت

او با اعلام اینکه رسانه ملی همکاری خوبی در پوشش خبری این حادثه داشت، افزود: عملیات آواربرداری با تمام امکانات و بسیج نیروهای مردمی، ارتش، نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه‌های دولتی ذیربط در حال انجام است.

دولت برای جبران خسارت های زلزله با جدیت کمک خواهد کرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با تاکید بر اینکه همگان باید تلاش کنند که آرامش بار دیگر به این‌مردم برگردد، گفت: مطمئنا دولت برای جبران خسارت‌های زلزله با جدیت وارد میدان خواهد شد و کمک خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، در این بازدید عبدالحمید سرتیپی مدیر مرکز رمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی مرکز تبریز، طاهر خوش‌زارع و سیروس اسماعیلی کارشناس زمینلرزه این مرکز به همراه دیگر مدیران استانی وزیر صنعت، معدن و تجارت را همراهی می‌کنند.

شایان ذکر است، مشخصات این زمینلرزه از سوی مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران به شرح زیر اعلام شده است:

بزرگی: 5.9

محل وقوع: استان آذربایجان شرقی - حوالی ترک

تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1398/08/17 02:17:03

طول جغرافیایی: 47.64

عرض جغرافیایی: 37.76

عمق زمین‌لرزه: 2 کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:

19 کیلومتری ترک (آذربایجان شرقی)

22 کیلومتری سراب (آذربایجان شرقی)

29 کیلومتری ترکمنچای (آذربایجان شرقی)

نزدیکترین مراکز استان:

79 کیلومتری اردبیل

123 کیلومتری تبریز

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور وزیر صنعت، معدن و تجارت روستای زلزله‌زده ورنکش زمینلرزه ترک


نظر شما :