توسعه مناسبات مدیریت کانه‌آرایی و فرآوری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با تشکل‌های معدنی خصوصی

۱۰ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۷ کد : ۲۴۲۷۱ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۷۰۸
توسعه مناسبات مدیریت کانه‌آرایی و فرآوری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با تشکل‌های معدنی خصوصی

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، معاونت اکتشاف و مدیریت کانه‌آرایی و فرآوری این سازمان میزبان کمیته فرآوری خانه معدن ایران به سرپرستی مهندس رحیمی بود.

بر اساس این گزارش، در این بازدید مدیرکل کانه‌آرایی و فرآوری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به معرفی بخش‌های مختلف و توانمندی‌های آزمایشگاه و کارخانه نیمه‌صنعتی (پایلوت) کانه‌آرایی و فرآوری سازمان پرداخت.

به گفته محسن محمدخانی این آزمایشگاه و پایلوت با بیش از 60 سال سابقه فعالیت پایه‌گذار مطالعات کانه‌آرایی و فرآوری بسیاری از کارخانه‌های فرآوری مهم کشور از جمله طلای موته، مس سرچشمه و معدن انگوران بوده است.

وی با بیان این‌که به همت مدیران و کارشناسان این مدیریت و همچنین حمایت ریاست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور  بهسازی و نوسازی این آزمایشگاه انجام شد، افزود: هم اکنون با در اختیار داشتن تجهیزات مختلف آمادگی انجام پروژه‌های مهم و همچنین ارائه خدمات کارشناسی و فنی و مهندسی در زمینه کانه‌آرایی و فرآوری به بخش خصوصی را داراست.

مدیرکل کانه‌آرایی و فرآوری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه به ارائه پیشنهادات خود پرداخت و گفت: آموزش در زمینه ارتقاع توان عملیاتی معدنکاران کشور، استفاده از زیرساخت آزمایشگاه و پایلوت فرآوری و آزمایشگاه شیمی سازمان جهت ارائه خدمات به معدنکاران، آماده همکاری در زمینه برگزاری پنل‏های تخصصی و استفاده از ظرفیت طرفین در ارتباط با توسعه دانش فنی و تولید بسته‏های سرمایه‏گذاری می‌تواند در توسعه همکاری‌های دوطرف تاثیرگذار باشد.

همچنین در این دیدار محمدباقر دری معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به پتانسیل‌ها و توان فنی اکتشافی سازمان اشاره کرد و تجارب و قابلیت‌های بخش ژئوفیزیک زمینی توسط مهندس جعفری کارشناس این بخش تشریح شد.

 

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور معاونت اکتشاف کانه‌آرایی و فرآوری خانه معدن ایران


نظر شما :