هفته سوم اسفند برگزاری مناقصه از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور:برون‌سپاری ۵۵ هزارکیلومتر مربع بررسی‌های زمین‌شناسی به بخش خصوصی

۰۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۴۴۳۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۸۲
هفته سوم اسفند برگزاری مناقصه از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور:برون‌سپاری ۵۵ هزارکیلومتر مربع بررسی‌های زمین‌شناسی به بخش خصوصی

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، این سازمان با هدف مشارکت بخش خصوصی جهت تولید اطلاعات پایه و افزایش بازدهی مطالعات زمین‌شناسی و اکتشاف مواد معدنی، مناقصه تهیه 22 ورقه زمین‌شناسی در مقیاس یکصدهزارم معادل 55 هزار کیلومتر مربع را در هفته سوم اسفندماه سال‌ جاری برگزار خواهد کرد.

دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان با اعلام این خبر گفت: این مناقصه با هدف تکمیل ظرفیت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جهت رسیدن به شاخص‌های عملکردی‌ در نقشه راه بخش معدن و صنایع معدنی طی سال جاری برگزار خواهد شد.

به گفته وی، این مناقصه شامل 22 عنوان نقشه‌های زمین‌شناسی یکصدهزارم در مناطقی است که در گذشته تهیه نشده و در حال حاضر نیاز اطلاعاتی به مناطق مورد نظر وجود دارد و می‌توان از آنها در پروژه‌های اکتشافی و عمرانی-زیرساختی بهره‌ گرفت.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با اعلام اینکه با برگزاری این مناقصات و مشارکت بخش خصوصی شاهد تحول شایسته در شاخص‌های عملکردی کشور در حوزه‌ تولید اطلاعات پایه مورد نیاز پروژه‌های معدنکاری، عمرانی و زیرساختی خواهیم بود، افزود: این حجم از سرمایه‌گذاری دولت طی برنامه ششم توسعه کم‌سابقه بوده‌ و موجب تحرک و رونق بیشتر بخش خصوصی و شرکت‌های مشاور خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ دست کم سه عنوان مناقصه دیگر نیز در حوزه تهیه نقشه‌های ژئوشیمی کشور، آنالیز نمونه‌های زمین‌شناسی و اکتشافی و انجام حفاری‌های شناسایی در سال ۱۳۹۸ و سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ انجام خواهد شد.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزاری مناقصه علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نقشه‌های زمین‌شناسی یکصدهزارم


نظر شما :