رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اعلام کرد: ۳۵ هزار کیلومتر خطی ژئوفیزیک هوایی و تهیه ۴۷ ورقه نقشه زمین‌شناسی کاربردی در سال ۱۳۹۸

۲۶ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۴۵۲۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۶۸
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اعلام کرد: ۳۵ هزار کیلومتر خطی ژئوفیزیک هوایی و تهیه ۴۷ ورقه نقشه زمین‌شناسی کاربردی در سال ۱۳۹۸

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، رئیس این سازمان و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: اکتشافات ژئوفیزیک هوایی در سال گذشته 35 هزار کیلومتر خطی بوده است.

دکتر علیرضا شهیدی تصریح کرد: میزان برداشت‌های ژئوفیزیک هوایی که برای سال گذشته هدف گذاری شده بود، 30 هزار کیلومتر خطی بوده که با انجام 35 هزار کیلومتر خطی از برنامه هدف‌گذاری شده نیز فراتر رفتیم.

وی همچنین ادامه داد: در حوزه تهیه نقشه‌های مهندسی و مخاطرات زمین‌شناسی مانند زلزله، ریزگرد، سیل، فرونشست، تغییرات اقلیم و دریایی و... نیز 35 ورقه نقشه تهیه شد و تعداد نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی تهیه شده نیز 47 ورقه نقشه بوده که هدف تعیین شده را محقق ساخت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور همچنین تصریح کرد: در حوزه شناسایی، پی‌جویی، اکتشافات عمومی و تفصیلی پتانسیل‌های معدنی نیز 100 هزار کیلومتر مربع هدف‌گذاری شده بود که با انجام 120 هزار کیلومتر مربع از برنامه تعیین شده فراتر رفتیم.

شهیدی در ادامه با اشاره به اینکه آنالیز نمونه‌های زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی نیز 28 هزار نمونه بوده، گفت: در این بخش نیز از رقم 27 هزار نمونه هدف‌گذاری شده فراتر رفتیم.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته پتانسیل‌یابی و ارزیابی ژئوفیزیک برای یک محدوده در کشور( استان البرز) نیز به انجام رسید.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ژئوفیزیک هوایی نقشه زمین‌شناسی کاربردی اکتشافات عمومی


نظر شما :