گشت هوایی از مناطق زلزله زده به منظور شناخت گسل اصلی مسبب زلزله اخیر

۲۷ مهر ۱۳۸۴ | ۰۷:۳۴ کد : ۲۴۵۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۱۳
دکتر سعیدی معاون زمین شناسی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در مصاحبه ای زنده با شبکه خبر سیما از شهر زلزله زده زرند کرمان در خصوص زمین لرزه به وقوع پیوسته ...

واحد خبر پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور- دقایقی پیش دکتر سعیدی معاون زمین شناسی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در مصاحبه ای زنده با شبکه خبر سیما از شهر زلزله زده زرند کرمان در خصوص زمین لرزه به وقوع پیوسته گفت: استان کرمان بر روی گسلهای فراوانی وجود دارد و شهرهای گوناگون این استان روزانه در معرض خطر وقوع زمین لرزه می باشند.
   وی در ادامه افزود: ما گشت هوایی از مناطق زلزله زده به منظور شناخت گسل اصلی مسبب زلزله اخیر داشتیم که مشخص گردید یکی از گسل های فرعی در ارتباط با گسل کوهبنان سبب زمین لرزه 4 اسفند زرند کرمان بوده است،وی اضافه نمود ساعاتی پیش پس لرزه بزرگی رخ داد که ما به خوبی آن را احساس کردیم.
   دیروز نیز در ساعت 2 ظهر2 پس لرزه بزرگ را احساس کردیم . این پس لرزه ها ادامه خواهند داشت. البته بزرگای کمتری نسبت به زمین لرزه به وقوع پیوسته خواهند داشت.
   دکتر سعیدی اظهار داشت : روستای حتکن در شمال خاور زرند قرار دارد ، گسلهای بسیاری در خاور باختری وجود دارند . تلاش کردیم که سفری به آن منطقه داشته باشیم اما موفق به انجام این کار نشده ایم. امیدوارم بتوانیم بعد از ظهر حتما سفری به این منطقه بکنیم. پس از بازدید حتما نظر خود را در خصوص زمین لرزه به وقوع پیوسته در آن منطقه را در سایت های خبری منعکس می نماییم.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :